Drugi srebrny medal Alicji Fiodorow na igrzyskach paraolimpijskich w Rio!

Michał Nowak
Alicja Fiodorow (z prawej) z drugim srebrnym medalem w Rio.  W biegu na 200 metrów przegrała z tylko z Deją Young(z lewej).
Alicja Fiodorow (z prawej) z drugim srebrnym medalem w Rio. W biegu na 200 metrów przegrała z tylko z Deją Young(z lewej). Robert Szaj, Polska Fundacja Paraolimpijska
Alicja Fiodorow z drugim srebrnym medalem podczas igrzysk paraolimpijskich, które odbywają się w Rio de Janeiro! Tym razem zawodniczka Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start Radom była druga w biegu na 200 metrów w grupie niepełnosprawności T47.

Nasza zawodniczka ukończyła swój bieg eliminacyjny, który rozegrany został w czwartek tuż przed północą czasu polskiego, jako pierwsza, z czasem 25.85. W kwalifikacjach szybsza była tylko Deja Young z USA, która w drugim biegu eliminacyjnym osiągnęła czas 25.58.

Kolejne podium

W finale, który odbył się o godzinie 16.27 czasu polskiego, w piątek, 16 września, Alicja Fiodorow potwierdziła swoją bardzo wysoką formę. Co prawda, nie udało jej się minąć linii mety jako pierwszej, ale stanęła na drugim stopniu podium osiągając rezultat 25.61 i poprawiając czas osiągnięty w kwalifikacjach. Wygrała Amerykanka Deja Young, która zameldowała się na mecie z wynikiem 25.46. Podium uzupełniła Lu Li z Chin (26.26).

Siódmy medal

Dla Alicji Fiodorow jest to już siódmy medal na igrzyskach paraolimpijskich. Szósty zdobyła w Rio w miniony weekend, kiedy również była druga, ale w biegu na 100 metrów. Wtedy również zwyciężyła Deja Young. W poprzednich latach natomiast stawała na podium w Londynie (2012 rok), kiedy zdobywała srebro w biegu na 200 metrów i brąz na dystansie 400 metrów. W Pekinie, w 2008 roku, była druga na 200 metrów i trzecia na 100 metrów. W Atenach, w 2004 roku zdobyła brązowy medal na 400 metrów.

Materiał oryginalny: Drugi srebrny medal Alicji Fiodorow na igrzyskach paraolimpijskich w Rio! - Echo Dnia Radomskie