Drugie "złoto"!

as
Justyna Kowalczyk znowu w blasku złota! 21-letnia narciarka z Kasiny Wielkiej zdobyła swój trzeci, a drugi złoty medal w narciarskich mistrzostwach świata do lat 23 w amerykańskim Soldier Hollow

Fantastyczny występ Justyny Kowalczyk z Kasiny Wielkiej w młodzieżowych mistrzostwach świata w narciarstwie

Wczoraj Polka okazała się najszybsza w biegu na 15 km stylem dowolnym ze startu wspólnego. Nasza biegaczka wyprzedziła wyraźnie, bo o 20 sekund Anji Krellner (Niemcy).
   - Justyna dzwoniła do nas tuż po zakończeniu biegu - powiedział nam ojciec Justyny. Jest niezmiernie szczęśliwa, jechała z nadziejami na dobre miejsca, może na medal, ale to, co osiągnęła, przeszło nasze i jej oczekiwania. Przed rokiem Justyna była mistrzynią świata w sprincie, teraz startowała z zawodniczkami o cztery lata starszymi, gdzie konkurencja jest znacznie silniejsza.
   Justyna Kowalczyk wraca do Polski z trzema medalami, dwoma złotymi za bieg łączony i bieg na 15 km ze startu wspólnego i z brązowym w sprincie. W klasyfikacji multimedalistów Polka z 3 medalami uplasowała się z na 2. miejscu za Włoszką Christiną Kelder, która zdobyła 2 złote i 2 brązowe medale.
   Maciej Kreczmer zajął w biegu na 30 km tech. dowolną ze startu wspólnego 20. miejsce.
   Bieg kobiet na 15 km st. dow. ze startu wspólnego: 1. Justyna Kowalczyk 46.19,4; 2. Krellner (Niemcy) 46.39,1; 3. Kelder (Włochy) 46.41,5.)
   Bieg mężczyzn na 30 km st. dow. ze startu wspólnego: 1. Moriggl (Włochy) 1:18.26,4; 2. Brodar (Słowenia) 1:18.53,4; 3. Clara (Włochy) 1:19.11; 20. Maciej Kreczmer strata 4.54 min.