Druhowie z Hebdowa świętowali jubileusz 90-lecia...

Druhowie z Hebdowa świętowali jubileusz 90-lecia działalności

Zdjęcie autora materiału
Aleksander Gąciarz

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Druhowie z Hebdowa świętowali jubileusz 90-lecia działalności
1/42
przejdź do galerii

©Anna Świerk

Ochotnicza Straż Pożarna w Hebdowie ma 90 lat. Jubileusz został włączony do programu obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.
Zobacz galerię
Ochotnicza Straż Pożarna w Hedbowie (gmina Nowe Brzesko) obchodziła jubileusz 90-lecia działalności. Uroczystą mszę z tej okazji odprawił proboszcz ks. Józef Ostręga, który został odznaczony Złotym Medalem za zasługi dla pożarnictwa.

Po mszy został poświęcony odnowiony krzyż oraz nowy plac zabaw z siłownią zewnętrzną. Ta ostatnia inwestycja została wykonana dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego. Mieszkańcy musza sie jednak uzbroić w cierpliwość gdyż obiekt zostanie im udostępniony, gdy ukorzeni się zasiana trawa.

Jednostka OSP w Hebdowie została założona z inicjatywy mieszkańców 29 czerwca 1928 roku. Jej historie przypomniał prezes Józef Krosta. Przez lata druhowie z Hebdowa walczyli z pożarami, częstymi powodziami, ale też zdobywali nowy sprzęt do ratownictwa i poprawiali bazę lokalową.

Z okazji jubileuszu jednostka została odznaczona medalem Polonia Minor, który przekazał radny sejmiku dr Wojciech Skucha. Srebrne Medale za zasługi dla pożarnictwa otrzymali druhowie Kazimierz Szczepański, Andrzej Raś i Adam Czekaj. Uhonorowano też młodzieżową drużynę pożarniczą oraz druhów z najdłuższą wysługą lat.

ZOBACZ KONIECZNIE:WIDEO: Jak zabezpieczyć dom przed pożarem?

Autor: Dzień Dobry TVN, x-news

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo