Druhowie z Łaganowa najlepsi w gminnych zawodach...

Druhowie z Łaganowa najlepsi w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych

Zdjęcie autora materiału
Aleksander Gąciarz

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Zwycięska drużyna OSP z Łaganowa
1/67
przejdź do galerii

Zwycięska drużyna OSP z Łaganowa ©Aleksander Gąciarz

Druhowie z OSP Łaganów okazali się bezkonkurencyjni podczas gminnych zawodów sportowo-pożarniczych w Proszowicach. Drużyna dowodzona przez Stanisława Nowaka okazała się najlepsza we wszystkich konkurencjach: sztafecie, ćwiczeniu bojowym i musztrze (wspólnie z dwoma innymi zespołami). Drugie miejsce zajęła OSP Klimontów, trzecie OSP Makocice.
Do rywalizacji na stadionie Proszowianki przystąpiło siedem drużyn. W pierwszej konkurencji, sztafecie pożarniczej 7x50 metrów, druhowie z Łaganowa zwyciężyli ex equo z OSP Klimontów. Obie sztafety osiągnęły czas 65 sekund. O 3 sekundy wolniejsi byli druhowie z Koczanowa.

W najbardziej widowiskowej konkurencji, ćwiczeniu bojowym, zespół z Łaganowa nie miał już sobie równych. Czas 38 sekund był wyraźnie lepszy od rezultatu drugich Makocic (44 s. ) i trzeciego Klimontowa (51 s.).

Podczas musztry drużyny z Łaganowa, Koczanowa i Klimontowa były bezbłędne i zakończyły zadanie bez punktów karnych. To oznaczało, że w klasyfikacji końcowej najlepszy jest Łaganów. Drużyna wygrała zawody gminne trzeci raz z rzędu. - Chłopcy byli nieco zdesperowani po ostatnim niepowodzeniu w zawodach powiatowych. Startowali w nich pierwszy raz i trochę za dużo było nerwów. A dzisiaj podeszliśmy do rywalizacji spokojnie, na luzie. Powiedziałem im, że boisko jest śliskie i lepiej zrobić coś wolniej, a dokładnie, bez punktów karnych - mówi naczelnik OSP Łaganów i dowódca drużyny Stanisław Nowak.

Wszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi puchary i nagrody. Poza podium znaleźli się tym razem druhowie z Koczanowa, Więckowic, Kadzic i Kościelca. Zawody przeprowadzili i sędziowali strażacy zawodowi z PSP w Proszowicach. O obsługę techniczna zadbali druhowie z jednostek, które drużyn do zawodów nie wystawiły.

Skład zwycięskiej drużyny OSP Łaganów: Stanisław Nowak, Damian Rusek, Piotr Metel, Kamil Sasnal, Konrad Czyż, Bartłomiej Słodowski, Dawid Panek, Maciej Gas i Bartosz Słodowski.

ZOBACZ KONIECZNIE:
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


WIDEO: Poważny program - playlista 3 odcinków

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
zawody

strażak (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

niech wystartują w zawodach w ratownictwie w przyszłym roku

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?