Drużyna bez charakteru

"Królewscy" w 17. kolejce ligi hiszpańskiej doznali porażki na boisku Deportivo La Coruna 0-2 (piątej w tym sezonie) i stracili szansę na zmniejszenie straty do Sevilli oraz Barcelony, które także nie wygrały swoich spotkań. Straty te wynoszą odpowiednio 3 i 5 punktów, przy czym "Barca" ma do rozegrania zaległe spotkanie.

Porażka, pretensje, kontuzja - tak zaczął rok Real Madryt

Kolejna porażka, pretensje Cassano, przeciętny debiut Marcelo i Gago, kontuzja Gutiego - tak zaczął rok Real Madryt.

Trener Realu Fabio Capello podkreślił, że decydujący wpływ na przebieg niedzielnego meczu miała pierwsza bramka, zdobyta z rzutu wolnego przez Joana Capdevillę.-Pierwszy gol to był prezent. Mur nie został ustawiony, co sprawiło problemy Casillasowi. Dla mnie to nie była winaIkera. Ten błąd ustawił rywali w____dobrej sytuacji - powiedział Capello (źródło: Eurosport).
Trener Deportivo Joaquin Caparros powiedział, że jego ekipa - która nie potrafiła wygrać dziewięciu spotkań z rzędu - wręcz ośmieszyła Real. -Kiedy piłkarze są bardziej ruchliwi, to zespół gra ładniejszą piłkę iwobydwu połowach ośmieszyliśmy taki zespół jak Real Madryt. Ważne, że się nie cofnęliśmy wdrugiej połowie, gdyż to mogłoby być niebezpieczne -___podkreślił Caparros (źródło: goal.com).
Przeciętny debiut w ekipie "Królewskich" zaliczyli Brazylijczycy Gago (grał do 58 minuty, zmieniony przez Ronaldo) i Marcelo (grał od 58 minuty, zastąpił Salgado).
Napastnik Realu Jose Antonio Reyes przyznał, że jego zespołowi zabrakło charakteru:
-Brakuje nam charakteru. Nie pokazujemy tego, co musimy demonstrować. Zespół się zatrzymał. Musimy więcej biegać iwięcej strzelać (źródło: "Marca").
Inny napastnik Realu Antonio Cassano przyznał, że nie rozumie zachowania Capello w stosunku do niego.
W październiku skrytykował on trenera i... stracił miejsce w drużynie.
-Wostatnich dziesięciu meczach rozgrzewałem się,ale nie wchodziłem na__boisko. Schudłem osiem kilogramów, ciężko pracowałem, ale teraz jestem ostatnim napastnikiem. Nie licząc Ronaldo, który jest poziom wyżej, myślę, że mógłbym powalczyć zpozostałymi zawodnikami - powiedział Cassano.
Co ciekawe, obaj znają się z wspólnej pracy w Romie
. -
Capello odszedł zRomy, tylko ja go broniłem iwierzcie mi, to mnie wiele kosztowało wkwestii przyjaźni ipodwzględem ekonomicznym. Zostałem zmuszony doodejścia. Trener często się pochlebnie omnie wypowiadał, kiedy odszedł, ale tutaj popełniłem jeden błąd iod___razu mnie skreślił - powiedział Cassano "Gazzetta Dello Sport" (źródło: primeradivision.pl).
Real w niedzielę stracił nie tylko trzy punkty, ale i Gutiego, który w 12 minucie musiał opuścić boisko z powodu zwichnięcia kostki w starciu z obrońcą rywali. Badania medyczne po zakończeniu spotkania wykazały, że ma zwichniętą kostkę prawej nogi.