Drużyna Iskry zawsze może liczyć na Nowaka

(ART)
Kolarstwo górskie. W Orawce odbyła się czwarta eliminacja Pucharu Szlaku Solnego. Dla zawodników z klubów zrzeszonych w LZS były to także mistrzostwa Polski.

W zawodach na trudnej trasie z bardzo dobrej strony pokazali się reprezentanci klubów z naszego regionu: Iskry Głogoczów i Lubonia Skomielna Biała. W tej pierwszej ekipie po raz kolejny wyróżnił się Stanisław Nowak. Kolarz, który w tym sezonie wśród juniorów młodszych seryjnie wygrywa (ma m.in. złoto Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i triumfy w Pucharze Polski), tym razem też był najszybszy.

Zwycięstwo w Pucharze Szlaku Solnego dało mu także następny tytuł mistrzowski – Ludowych Zespołów Sportowych. Natomiast w pucharowej klasyfikacji 3. w grupie III weteranów był Zbigniew Zwoliński, podobnie jak w kategorii 8-10 lat Maria Nowak. W MP LZS brąz przypadł orlikowi Michałowi Surmie.

W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Dagmara Drabik (Choma Team), która bardzo wyraźnie wyprzedziła dwie zawodniczki Lubonia Skomielna Biała, klasyfikowane także w kategorii młodzieżowej (do 23 lat): Agnieszkę Bal i Klaudię Demkowską. Te dwie ostatnie w MP LZS zdobyły odpowiednio złoto i srebro. Reprezentantów na podium Luboń, klub z powiatu myślenickiego, miał w Orawce sporo. W wyczynowych kategoriach zwycięstwo zanotowała młodziczka Maja Latawiec, która o 27 s wyprzedziła klubową koleżankę Sabinę Wierzycką (przypadły im też złoty i srebrny medal MP LZS).

Ponadto, w juniorach młodszych 2. finiszował Jarosław Żur (srebro MP LZS), a wśród juniorów 3. miejsce zajął Bartosz Dziadkowiec, któremu przypadło „ludowe” złoto. Z Lubonia 2. w grupie I weteranów był Arkadiusz Traciak. Inni zawodnicy zajęli nieco dalsze lokaty, a biorąc pod uwagę uczestników spod egidy LZS, mogli się cieszyć z miejsc na podium MP: srebro wywalczył orlik Tomasz Bal, a brąz junior młodszy Maciej Biedrończyk. W Pucharze Szlaku Solnego w dziecięcych kategoriach Luboń miał dwa sukcesy – w grupie do 7 lat wygrała Iwa Karkula (Luboń), a w wyścigu 8-10 latków 2. miejsce zajął Brajan Świder.

Dla innego klubu z naszego regionu, Plonu Krzywaczka, 2. miejsce wywalczyła Wiktoria Starowicz w kat. do 7 lat, a w gronie żaczek 3. była Anna Oliwa.

Tę eliminację Pucharu Szlaku Solnego zdominowali zawodnicy KCP Elzat Bieniasz Bike Team Tarnów, którzy wygrali w kilku kategoriach wiekowych (klub nie był jednak klasyfikowany w MP LZS). M.in. w elicie zwyciężył Jakub Zamroźniak, o 29 s przed klubowym kolegą Albertem Głową.

Zawody w Orawce były przedostatnią eliminacją popularnego cyklu. Finał odbędzie się 6 września w Rabce.