Drużyny spisały się na medal

(ŻUK)
Łucznictwo. Z sukcesami wrócili z halowych mistrzostw Polski juniorów i młodzieżowców, które odbyły się w Łodygowicach, zawodnicy krakowskich klubów.

Udany start zanotowały młodsze koleżanki klubowe Kariny Lipiarskiej-Pałki z Grota Zabierzów. Juniorki: Diana Stalmach, Katarzyna Korzenio-wska, Barbara Kwarciak i Anna Kręcioch zdobyły srebrny medal i tytuł wicemistrzyń Polski. Po wygraniu kwalifikacji w półfinale pokonały reprezentantki Łucznika Żywiec 6:0, a w finale uległy Jarowi Kielnarowa 0:6. Na 8. pozycji sklasyfikowana została Diana Stalmach.

Medal brązowy przywieźli natomiast juniorzy Płaszowianki Kraków. Zespół w składzie: Kamil Komsza, Dariusz Biela, Bartłomiej Wójcik i Wojciech Badura walczył bardzo dzielnie. W walce o awans do strefy medalowej wygrał z Resovią 5:4, a w półfinale nie sprostał Społem Łódź, ulegając mu 4:6.

Wśród juniorek Emilia Popławska-Walusiak była 6., a mikst Biela/Popławska-Walusiak zajął 5. miejsce.

- Z __każdej imprezy młodzieżowej przywozimy jakieś medale - mówi trener Płaszowianki Ryszard Pacura. - Chłopcy w zeszłym roku z mistrzostw Polski przywieźli złoty medal, ale startowali jeszcze jako juniorzy młodsi.