Dudek - Krzynówek 3-0

W szwajcarskim St. Gallen doszło do kolejnej konfrontacji Jerzego Dudka z Jackiem Krzynówkiem. Górował bramkarz Liverpoolu.

Towarzyskie gole Szymkowiaka, Wichniarka, Niedzielana i Gilewicza

"Czerwoni" łatwo pokonali Bayer Leverkusen 3-0 (Cisse 25, 26, Baros 56), z którym wiosną dwukrotnie rywalizowali w Lidze Mistrzów. Sobotni mecz obejrzało prawie 10 tysięcy osób.
   Obaj Polacy grali przez całe spotkanie. Dudek prawie nie miał pracy, bo defensywa Liverpoolu nie dopuściła "Aptekarzy" do głosu. Kilkakrotnie z dystansu strzelał Krzynówek, jednak trafiał piłką w mur lub szybowała ona za bramkę.
   Po dwa razy piłkę do siatki skierowali Mirosław Szymkowiak (Trabzonspor) i Artur Wichniarek (Hertha Berlin). "Szymek" wbił gole reprezentacji Kataru (4-1) - z rzutu karnego w 76 oraz w 84 minucie. Wichniarek miał łatwiejszych rywali z regionalnego klubu Ravensburg. Berlińczycy wygrali 7-1.
   Gola dla NEC Nijmegen zdobył Andrzej Niedzielan. Stało się to w meczu z tureckim Gaziantepsporem (2-2), a Polak wpisał się na listę w 15 min.
   Po kontuzji i transferze do Superfundu Pasching dobrze zaprezentował się Radosław Gilewicz. Polak w 62 min pokonał bramkarza czeskiego FC Slovacko (2-0). Chwilę później Gilewicz opuścił boisko. Pierwsze 45 minut zaliczył na placu inny Polak z Pasching - Tomasz Wisio. (MARO)

Inne sparingi Polaków

Austria Wiedeń - VFB Stuttgart 1-6 (Tokic - Tiffert 2, Soldo, Strella, Cacau, Centurion; u pokonanych 90 minut Sebastiana Mili); Grazer AK - Schalke 04 2-1 (u przegranych w podstawowym składzie był Tomasz Wałdoch).