Dudek nie pomógł

FIL
Polski napastnik czwartej drużyny II ligi trafił do siatki outsidera IV ligi - w spotkaniu rozegranym na jego boisku - w 43 i 72 minucie. Przypomnijmy, że w II lidze w tym sezonie zdobył on 16 goli.

III runda Pucharu Anglii: Awans drużyn Rasiaka i Kuszczaka

2 gole Grzegorza Rasiaka zapewniły Southamptonowi awans do IV rundy Pucharu Anglii w meczu z Torquay United 2-0.

Awans wywalczył lider Premiership, Manchester United, który po dramatycznym meczu pokonał u siebie Aston Villa 2-1. W bramce gospodarzy stanął tym razem Kuszczak. W MU zadebiutował Larsson. W pierwszej połowie jego cztery strzały obronił Kiraly, który sparował także dwa uderzenia Rooneya. Węgierskiego golkipera pokonał w końcu - w 55 min - Larsson, który wykorzystał podanie Rooneya. 3 min później mogło być 2-0, ale Giggs z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Potem nieco ożywili się goście i w 74 min doprowadzili do remisu: Cahill, który wcześniej niecelnie główkował, zagrał do Barosa, a ten płaskim strzałem pokonał niemającego do tej pory zbyt wiele pracy Kuszczaka. "Czerwone Diabły" ruszyły do ataku. Po "główce" Larssona piłkę z linii bramkowej wybił Hughes, a po strzale Rooneya udanie interweniował Kiraly. Do remisu i powtórki meczu jednak nie doszło. W 90 min Rooney tym razem wyłożył piłkę Solskjaerowi, a ten po błędzie tak świetnie wcześniej spisującego się bramkarza zdobył zwycięskiego gola.
Nie powiodło się natomiast Dudkowi, który puścił trzy gole i jego Liverpool przegrał na własnym boisku z Arsenalem Londyn 1-3, tracąc szansę na obronę trofeum. Początkowo przeważali gospodarze, ale ich strzały były niecelne. Tymczasem pierwszy strzał gości, w 37 min, przyniósł im prowadzenie. Zza pola karnego Dudka pokonał Rosicky. Ten ostatni jeszcze przed przerwą podwyższył wynik. W drugiej obraz gry był podobny: gospodarze przeważali, ale groźniejsze sytuacje stwarzali goście. To Liverpool zdobył jednak gola: po rzucie rożnym główkował Crouch, a lot piłki zmienił jeszcze Kuyt. Ten ostatni 6 min później mógł doprowadzić do wyrównania, ale tym razem niecelnie główkował (zmarnował też okazje w doliczonym czasie gry). Wynik meczu ustalił w jego końcówce Henry.
Mistrz Anglii, zespół Chelsea Londyn, na własnym boisku rozgromił przedostatni w tabeli IV ligi Macclesfield Town 6-1, choć jeszcze do 41 min tylko remisował 1-1. Jednak jeszcze przed przerwą drugi raz na listę strzelców wpisał się Lampard, a gdy w 52 min zawodnik ten skompletował hat trick, wiadomo było, że mistrzowie Anglii awansują.
Niektóre wyniki:**Torquay United -**Southampton 0-2 (0-1), Rasiak 43 i 72; Liverpool -**Arsenal 1-3 (0-2), Kuyt 71 - Rosicky 37 i 45, Henry 85; Chelsea -**Macclesfield Town 6-1 (2-1), Lampard 16, 41 i 52 karny; Wright-Phillips 68, Mikel 82, Carvalho 86 - Murphy 39; Manchester United -**Aston Villa 2-1 (0-0), Larsson 55, Solskjaer 90 - Baros 74; Cardoff City - Tottenham 0-0; Sheffield Wednesday -**Manchester City 1-1 (0-0), McLean 79 - Samaras 78 karny; Everton -**Blackburn 1-4 (0-2), Johnson 90 karny - Derbyshire 6, Pedersen 21, Gallagher 38, McCarthy 90; Birmingham -**Newcastle 2-2 (1-1), Campbell 15, Larsson 89 - Taylkor 40, Dyer 54; Portsmouth -**Wigan 2-1 (0-0), A. Cole 64, Kanu 89 - McCulloch 83; Nottingham -**Charlton 2-0 (2-0), Agogo 28, Holt 31. (FIL)**