Dudek w formie

FIL
REAL MADRYT. Wczoraj piłkarze realu Madryt rozegrali pierwszy mecz w okresie przygotowawczym do sezonu. W Dublinie wygrał z Shamrock Rovers 1-0 (0-0). Bramka: Benzema 88.

W bramce Realu stanął Jerzy Dudek (Casillasa nie ma na zgrupowaniu w Irlandii, gdyż podobnie jak m.in. Kaka ma jeszcze urlop). W wyjściowej "11" znalazł się także m.in. Cristiano Ronaldo, ale zabrakło Benzmey. Przed meczem spekulowano, iż w ataku "Los Blancos" zagra duet Raal - Benzema, jednak ostatecznie miejsce Francuza zajął Higuaín. Niespodzianką była obecność w podstawowym składzie Gutiego.
Na Tallaght Stadium do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy. Kilka razy z dobrej strony pokazał się szybki, dynamiczny Ronaldo. Okazje do zdobycia gola mieli właśnie Ronaldo, Raul, Guti i Hiquain. "Królewscy" mieli przewagę, ale grali nieskutecznie. Kilka ich strzałów zostało zablokowanych. Rywale kilka razy zapędzili się pod pole karne Realu, ale Dudek spisywał się bez zarzutu.
W drugiej połowie w Realu na placu gry pozostali tylko Dudek i Diarra. Wszedł na boisko m.in. Benzema, który w 56 min po potężnym strzale trafił w słupek. Potem bliski szczęścia był Heinze. Shamrock zaczął grać odważniej i mógł objąć prowadzenie, ale trzykrotnie - w tym raz w sytuacji sam na sam - Real od utraty gola uratował Dudek. W końcówce spotkania Benzema otrzymał podanie od Heinze i w sytuacji jeden na jednego zapewnił wygraną "Królewskim". (FIL)