Duet tarnowian na podium w Bydgoszczy

Jerzy Filipiuk
Dwa miejsca na podium w Bydgoszczy wywalczyli członkowie tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów.

W 7. i 8. rundzie kartingowej serii Rok Cup Poland rywalizowało ponad 100 zawodników z Polski, Litwy, Ukrainy i Danii. Swoje pierwsze zwycięstwo odniósł Karol Panek, a po raz kolejny medalowe miejsce zajął Marcel Kuc.

Panek w pierwszym dniu uplasował się na pierwszym, a w drugim dniu na czwartym miejscu w kategorii Baby Rok. Kuc był czwarty i trzeci w kategorii Mini Rok.

Oto lokaty pozostałych tarnowian: Baby Rok: Oliwier Jaciów 7. i 7., Kajetan Gawron 14. i 10., Szymon Marut 9. i 16., drużynowo 2. i 3.; Mini Rok: Krzysztof Gardziel 13. i 18., Gabriel Łukasiewicz 15. i 14., drużynowo 3. i 3; Junior Rok: Kacper Szczurek 7. i 9.; Rok DVS: Piotr Dembiński 7. i 6.

Miejsca tarnowian w klasyfikacji generalnej po 8 rundach: Mini Rok 3. Kuc, 18. Gardziel, 23. Łukasiewicz, 4. drużynowo; Baby Rok: 5. Panek, 11. Gawron, 14. Jaciów, 18. Marut, 20. Łukasiewicz, 3. drużynowo; Junior Rok: 9. Szczurek; Rok DVS: 6. Dembiński, 13. Skuza 13.