Dunajec lepszy na szczycie

III liga siatkówki mężczyzn

III liga siatkówki

Z meczu liderujących w tabeli drużyn Bobowej i Dunajca obronną ręką wyszli goście. Ich zwycięstwo bez straty seta wskazywać by mogło na bezproblemowy sukces sądeczan. Tymczasem, szczególnie w ostatniej partii, trwała zażarta walka, a o zwycięstwie, poza umiejętnościami czysto sportowymi, zadecydował łut szczęścia i opanowanie.

Pewną wygraną zanotowali na koncie gorliczanie, bez "sztycha" odsyłając do domu swych rywali z Ryglic.

LKS Bobowa - Dunajec

Sędziowali Tomasz Chmura z Gorlic i Andrzej Bączek z Nowego Sącza. Widzów 100.

Bobowa: G. Nalepka, Durlak, Kokosz, J. Sagan, W. Sagan, Małecki, W. Przywara (libero) oraz Popardowski, Ł. Przywara.

Dunajec: Jasiński, Hejmej, Soja, Laskowski, Budzicz, Mucha, Ł. Mężyk (libero) oraz Ziemba.

W pierwszym secie wyrównana gra toczyła się do stanu 9-7. Później nastąpiły seria błędów miejscowych oraz "odjazd" Dunajca. W partii drugiej goście prowadzili od początku, by w pewnym momencie mieć już sześciopunktową przewagę. Bobowianie, dzięki ambitnej postawie, doprowadzili do wyniku 23-24, ale ostatnie słowo należało do podopiecznych trenera Bogdana Mężyka. Trzeci set dostarczył najwięcej emocji. W pierwszych jego partiach prowadzili gospodarze. Remis zanotowano dopiero przy stanie 20-20. Później obydwie drużyny wzajemnie wymieniały punkty, przy czym bobowianie nie potrafili wykorzystać czterech setboli. Spotkanie zakończył skuteczną zagrywką Hejmej. Był to szósty meczbol nowosądeczan. Spotkanie trwało 1 godz. i 5 min.

GKPS Gorlice - LKS Ryglice 3-0 (25-19, 25-20, 25-13)

GKPS: Wasilewski, M. Szura, T. Szura, F. Szarowicz, G. Szura, Mruk, Nikiel (libero) oraz Zięcina, Cembrzyński, S. Szarowicz, Gogola i Wojdyła.

Sędziowali Antoni Czapliński z Grybowa i Rafał Liana z Kobylanki. Widzów 100.

Mecz właściwie bez historii. Dominacja gorliczan widoczna była w każdym elemencie siatkarskiego wyszkolenia. Goście w miarę równą walkę nawiązali jedynie w drugim secie, kiedy na parkiecie przebywali zmiennicy podstawowej szóstki GKPS. Spotkanie trwało 48 minut.

W pozostałym meczu: Okocimski Ib Brzesko - Pogoń Opatkowice 3-0 (25-20, 25-10, 25-22).

1. Dunajec 3 6 9-1
2. GKPS 3 5 7-3
3. Bobowa 3 5 6-4
4. Okocimski Ib 3 4 6-6
5. Ryglice 3 4 3-8
6. Pogoń 3 3 0-9

Następna runda spotkań rozegrana zostanie za dwa tygodnie. W sobotę, 6 listopada zmierzą się: Dunajec - Okocimski Ib (godz. 18, hala sportowa przy ul. Kościuszki 1), GKPS Gorlice - LKS Bobowa oraz LKS Ryglice - Pogoń. (dw)