Dwa centymetry od podium

BK
Lekkoatleci kęckiego Tempa zakończyli zimowe starty pod dachem. W najważniejszym starcie w halowych mistrzostwach Polski w Spale Grzegorzowi Matkowskiemu w trójskoku zabrakło 2 cm, by stanąć na podium i podtrzymać medalową passę kęczan. Krzysztof Wanat zajął z kolei 8 miejsce w skoku w dal.

Lekkoatleci Tempa Kęty kończą sezon pod dachem

Występ kęckich zawodników w Spale był jednym z ostatnich pod dachem. Najpierw w listopadzie Konrad Drabicki i Grzegorz Madyda wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach Samsung Athletic w kategorii młodzików. Konrad uplasował się na wysokiej 7 pozycji w biegu sprinterskim na dystansie 60 m, osiągając na mecie bardzo dobry wynik 7.46 s, a Grzegorz w konkursie skoku wzwyż został sklasyfikowany na miejscu 9 z wynikiem 1.70 m.
W styczniu z kolei juniorzy młodsi (podopieczni trenera Tadeusza Łyska) osiągnęli w Brzeszczach minima uprawniające do startu w mistrzostwach Polski i właśnie dzięki temu Krzysztof Wanat i Grzegorz Matkowski stanęli na rozbiegach w Spale.
Krzysztof ustanowił rekord życiowy na skoczni w dal, uzyskując odległośc 6.54 m. Dało mu to ostatecznie dobrą 8 lokatę. Jeszcze lepiej wypadł Grzegorz Matkowski, który znalazł się w ścisłej czołówce specjalistów w trójskoku w kraju. Zajął 4 miejsce, które z drugiej strony może pozostawiać niedosyt, tym bardziej, że zabrakło mu zaledwie 2 cm do podium, a tym samym przedłużenia medalowej passy kęckiego klubu w MP juniorów.
Przypomnijmy, że ich starsza koleżanka Anna Płonka w 2004 roku wywalczyła "srebro", rok później była mistrzynią kraju, a w 2006 znów stanęła na drugim stopniu podium. Na skoczni w Spale Grzegorz osiągnął wynik 13.42 m.
Podkreślić przy tym trzeba, że jest to zawodnik, który dopiero zaczyna się specjalizować w trójskoku. Tydzień przed mistrzostwami pierwszy raz w życiu spróbował sił w tej konkurencji, uzyskując odległość 13.52 m. To rokuje duże nadzieje na sezon letni.
-** Anna Płonka wtym roku sezon halowy potraktowała ulgowo. Na mityngu wBrzeszczach skoczyła 11.89mna mityngu. Od stycznia jest już wgronie seniorek ipóki co myśli oosiągnięciu minimum na mistrzostwa Polski młodzieżowców wkategorii do 23 lat w____sezonie letnim - mówi jej trener Krzysztof Drabek.**
Z pozostałych ciekawszych występów kęczan warto wspomnieć: start młodziczki Roksany Smolarek na 60 m 8.30 s, juniora młodszego Jakuba Pstrowskiego na 60 - 7.40 s, młodziczki Joanny Kobiałki na 60 m 8.50 s, młodziczki Grzegorza Madyda wzwyż - 1.75 m oraz w tej samej konkurencji juniora młodszego Jakuba Kurzydły - 1.75 m i Kamila Zygmunta - 1.90 m.