• 53min.
Odwiedź serwis wyborczy

Dwa gole "Żurawia"

(FIL)
Mistrz Szkocji i lider tabeli I ligi nie dał żadnych szans III-ligowcowi. Żurawski i Boruc rozegrali po 90 minut. Ten pierwszy zdobył dwa gole na początku spotkania w odstępie zaledwie 5 minut, a potem trafił w słupek. Tuż przed przerwą wynik podwyższył powracający po kontuzji Venegoor of Hesselink, a w drugiej połowie gości "dobił" będący ostatnio w świetnej formie Riordan.

III runda Pucharu Szkocji: Klimek w Hearts

Maciej Żurawski strzelił 2 bramki dla Celticu Glasgow w pierwszym meczu III rundy z Dumbarton, wygranym przez gospodarzy 4-0.

Swoje spotkania pewnie wygrali także inni przedstawiciele I ligi: Hearts, Motherwell, Falkirk i Inverness. Niespodziankę in minus sprawił natomiast Kilmarnock, który przegrał z Greenock Mormon 1-3. Do wspomnianego Hearts z litewskiego FBK Kaunas przeszedł polski napastnik Arkadiusz Klimek, który wcześniej reprezentował barwy Wisły Płock i greckiego Panioniosu. W Hearts jest już 7 zawodników, którzy wcześniej występowali w litewskiej drużynie! Rozgrywki w III rundzie Pucharu Szkocji odbywają się na zasadzie: mecz plus rewanż.
Trener Celticu Gordon Strachan jest zainteresowany pozyskaniem 17-letniego bramkarza Hibernianu Davida Grofa, który znalazł się na liście życzeń także Glasgow Rangers i kilku klubów z Premiership. Węgier przybył na Easter Road latem zeszłego roku z Vasas Budapeszt i dotychczas grywał w meczach drużyn rezerw i juniorów. W Hibernianie do niedawna pewne miejsce w bramce miał Małkowski. Strachan zaprzeczył jakoby w kręgu jego zainteresowań był obrońca Legii Warszawa Dickson Choto.
Niektóre wyniki: Celtic Glasgow - Dumbarton 4-0 (3-0), Żurawski 4 i 9, Venegoor of Hesselink 43, Riordan 69; Dunfermline - Rangers 3-2**(3-0), Hamilton 17, Simmons 29, McGuire 46 - Boyd 53 i 68; Stranraer - Hearts 0-4 (0-1), Velicka 17, 43 i 90, Bednar 79; Berwick - Falkrik 0-2 (0-1), Gow 9, Craig 51. (FIL)**