Dwa kroki do tytułu

Podopiecznym Ireneusza Mazura brakuje tylko jednego zwycięstwa. W sobotę oddali tylko pierwszego seta. Wczoraj było trochę trudniej, choć dwie pierwsze partie padły ich łupem. Triumfatora tego spotkania wyłonił dopiero tie-break.

Polska Liga Siatkówki

Dwa zwycięstwa, czyli dwa kroki do mistrzostwa Polski, zrobili broniący tytułu siatkarzy BOT Skry, wygrywając w Bełchatowie z Jastrzębskim Węglem w finale PLS.

Siatkarze BOT Skry objęli prowadzenie 1-0, a potem przewagę mieli goście m.in. 3-1 i 6-4 oraz piłkę w górze na siódmy punkt, ale nie wykorzystali tej szansy. Przy stanie 9-10 został zablokowany Grzegorz Szymański. W następnej akcji gospodarze wyszli po raz drugi w tym secie na prowadzenie i już nie oddali inicjatywy. Znów świetnie spisał się młody atakujący bełchatowian, Mariusz Wlazły, dużo dobrego wniósł do ich poczynań także rezerwowy rozgrywający Maciej Dobrowolski.
(SAS)

PLAY-OFF W PLS

O 1. miejsce (do trzech zwycięstw): BOT Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 3-1 (19-25, 25-23, 25-22, 25-17), stan rywalizacji: 2-0.
O 3. miejsce (do trzech zwycięstw):**Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa - PZU AZS Olsztyn 1-3 (21-25, 25-16, 23-25, 20-25) i 0-3 (19-25, 20-25, 21-25), stan rywalizacji: 0-2 O 5. miejsce (do dwóch zwycięstw): Gwardia Wrocław - Wózki BT AZS Politechnika Warszawska 0-3 (20-25, 21-25, 23-25), stan rywalizacji: 0-1 O 7. miejsce** (do dwóch zwycięstw): Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle - Resovia 3-1 (21-25, 25-15, 25-19, 25-19), stan rywalizacji: 1-0