Dwa razy na podium

MZ
Paulina Krużel Fot. Maciej Zubek
TENIS STOŁOWY. W Krakowie na obiektach Centrum Sportu Bronowianka rozegrano II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny, w którym udział wzięła małopolska czołówka zawodników.

Tradycyjnie w gronie startujących liczną grupę stanowili reprezentanci Gorców Nowy Targ. W rywalizacji pań, najlepiej spośród nowotarżanek zaprezentowała się Paulina Krużel, która dotarła do półfinału, gdzie po dramatycznym spotkaniu uległa w tie breaku Kindze Jabłońskiej z Bronowianki Kraków. Na piątym miejscu zawody ukończyła Izabela Godlewska, a Aleksandra Mozdyniewicz sklasyfikowana została na pozycjach 9.-12.

W turniej mężczyzn także na trzecim stopnia podium turniej ukończył Jakub Czyszczoń. O wejście do finału pingpongista Gorców przegrał 0-3 z późniejszym triumfatorem zawodów, zawodnikiem ekstraklasowego klubu z Trzebini Bogusławem Koszykiem. - Jeszcze w pierwszym secie toczyłem z nim w miarę wyrównany bój. Przegrałem po walce do 9. W dwóch kolejnych już niewiele miałem do powiedzenia. Ugrałem odpowiednio 5 i 6 punktów. Nie ma się co oszukiwać. To były dla mnie zdecydowanie za wysokie progi - powiedział Czyszczoń, który w meczu o "brąz" pokonał 3-1 swojego klubowego kolegę Adriana Bukowskiego (w półfinale przegrał z Albertem Golonką 0-3).

Dla najlepszych czterech zawodników organizator - Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego - ufundował puchary oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzcy turnieju - Bogusław Koszyk i Marta Piłka - uzyskali awans do zawodów ogólnopolskich.

WYNIKI

Kobiety: 1. Marta Piłka (Bronowianka Kraków), 2. Kinga Jabłońska (Bronowianka), 3. Paulina Krużel (Gorce Nowy Targ), 4. Sylwia Pawlak (Bronowianka), 5. Izabela Godlewska (Gorce), 6. Magdalena Gołda (Bronowianka), ..., 9-12. Aleksandra Mozdyniewicz (Gorce).

Mężczyźni: 1. Bogusław Koszyk (Opoka Trzebinia), 2. Albert Golonka (Płomień Limanowa), 3. Jakub Czyszczoń (Gorce), 4. Adrian Bukowski (Gorce), 5-6. Łukasz Białczyk (Bronowianka), Mikołaj Kierski (Gorce), ..., 13-16. Damian Magulski (Gorce), 17-24. Tomasz Chyc (Sokół Zakopane). (MZ)