Dwa razy w "ósemce"

STM
Trójka młodych tenisistów stołowych z naszego regionu startowała w rozgrywanym podczas minionego weekendu w Rzeszowie finałowym turnieju Pucharu Polski młodzików.

PP młodzików w tenisie stołowym

W indywidualnym turnieju dziewcząt, Dominika Drewniany z KKS Skrzyszów w pierwszej rundzie uległa 1-3 (11-6, 10-12, 9-11, 11-13) Sandrze Przywarty z UKS Traper Złocieniec. W turnieju pocieszenia zawodniczka z Skrzyszowa wygrała 3-0 (11-4, 12-10, 12-10) z Agatą Dziwosz z Mleksera Elbląg oraz przegrała 2-3 (11-7, 8-11, 11-6, 12-14, 9-11) z Karoliną Jaworską z Odry Głoski Księginice i sklasyfikowana została na miejscu 17-24. W deblu Dominika występowała wraz z Karoliną Dutką z Startu Nowy Sącz. Skrzyszowsko-sądecka para w pierwszym pojedynku wygrała 3-1 (12-10, 11-8, 7-11, 11-7) z duetem Agata Dziwosz - Alicja Leśniak (AZS Akademia Świętokrzyska Kielce). W drugim przegrała natomiast 1-3 (11-6, 8-11, 14-16, 12-14) z parą Alicja Stebińska (AZS AE Wrocław) - Beata Adamaszek (JKTS Jastrzębie), kończąc turniej na miejscu 5-8.
   W turnieju drużynowym chłopców startowali młodzicy Olimpii Bucze (Radosław Mleczko, Kamil Wojnicki). W meczach grupowych przegrali oni 0-3 z Odrą Głoska II Księginice oraz pokonali po 3-1: MRKS Gdańsk (Mleczko 1.5, Wojnicki 1.5) i SKS 40 Warszawa (Mleczko 2.5, Wojnicki 0.5). Dało im to drugie miejsce w grupie i 5-8 lokatę w końcowej klasyfikacji zawodów. W zmaganiach indywidualnych, Radosław Mleczko w pierwszej rundzie wygrał 3-1 (11-5, 11-9, 7-11, 11-8) z Mateuszem Dzikowskim z MMKS Chełmno. Następnie uległ jednak 2-3 (8-11, 11-8, 4-11, 12-10, 6-11) Karolowi Chojnowskiemu z Omegi Kleszczów, a ponieważ w turnieju pocieszenia przegrał 2-3 (5-11, 11-9, 14-12, 6-11, 4-11) z Kamilem Kaczmarkiem z Odry Głoski Księginice, ostatecznie uplasował się na miejscu 17-24. W turnieju deblowym para: Mleczko - Mikołaj Kierski (Gorce Nowy Targ) już w pierwszym pojedynku trafiła na późniejszych finalistów, duet Odry Głoski Księginice: Rafał Dworakowski - Maciej Raczyński i po przegranej 0-3 (9-11, 9-11, 6-11) sklasyfikowana została na pozycji 9-16.