Dwa złota dla Magdy

(ART)
Narciarstwo alpejskie. Zawodnicy klubów z Podhala i Sądecczyzny stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Juniorzy A i B rywalizowali przez kilka dni w ośrodku Czarna Góra.

W tej pierwszej kategorii rozegrano dwie konkurencje. Szymon Bębenek (Gondola Krynica) zdobył złoto w slalomie gigancie i srebro w slalomie, jego klubowy kolega Jakub Tabaszewski był 2. i 3. (biorąc pod uwagę polskich zawodników, startowali bowiem też obcokrajowcy). Dorobek Magdaleny Kłusak (AZS Zakopane) to odpowiednio 2. i 3. lokata.

Więcej startów mieli alpejczycy w juniorach B. Zmagania dziewcząt zdominowała Magdalena Łuczak (MitanSki Zakopane), która zdobyła medal w każdej konkurencji - wywalczyła dwa złote krążki (superkombinacja i supergigant) oraz dwa srebrne (gigant i slalom). Brązy dołożyli: Maria Łuczak (MitanSki) w slalomie (w supergigancie była 4.), Karolina Pieprzak (Szkoła Mistrzów Nowy Targ) w gigancie, a także Grzegorz Kowalczyk (MitanSki) w supergigancie. Z ekipy Narciarni Nowy Sącz najbliżej podium byli: Julia Włodarczyk - 4. w gigancie oraz Michał Czerwiński - 4. w slalomie.

Medalowy dorobek Małopolski uzupełnia sześć krążków zdobytych przez reprezentantów podkrakowskiego Siepraw-Ski. Norbert Wróbel sięgnął po trzy srebra i brąz, a Michał Michalik był 1. (slalom) i 2.

To właśnie ekipa z Sieprawia wygrała klasyfikację punktową OOM. Drugie były Beskidy Bielsko-Biała, 3. MitanSki, 4. Gondola, a na 8. pozycji znalazła się Narciarnia.