Dwa złote i brąz

ART
W Tychach rozegrane zostały Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie. W rywalizacji prawie 300 zawodników z 36 klubów na torze Paprocany trzy medale zdobyli reprezentanci krakowskich klubów.

Kajakarstwo

W kolekcji znalazły się dwa złote krążki i jeden "brąz". Te pierwsze wywalczyli: wśród juniorek (na 10 km) Dorota Suchan (Yacht Klub Nowa Huta) i Mateusz Goszczyński (Nadwiślan) w wyścigu dzieci na 2 km. Na podium - na jego najniższym stopniu stanęła również kajakowa dwójka juniorów z Yacht Klubu: Grzegorz Korneluk i Wojciech Brzezicki.
   O "pudło" otarły się jeszcze dwie osady. W K-1 4. lokatę wywalczyła Monika Monkiewicz (KKW-29). Natomiast w rywalizacji dwójek młodzików (3 km) również czwartą pozycję zajęli chłopcy z Nadwiślanu - Hubert Kisielewski i Adam Masełko. Z kolei w jedynkach w tej kategorii wiekowej piąty do mety dopłynął ich klubowy kolega Maciej Walkowiak (Nadwiślan). (ART)