Dwa złote medale Dąbrovii

STM
Bardzo dobrze spisali się młodzi łucznicy Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska na rozgrywanych w Zgierzu halowych MP juniorów i juniorów młodszych w łucznictwie.

Halowe MP juniorów w łucznictwie

Wśród juniorek młodszych mistrzostwo wywalczyła dąbrowianka Małgorzata Machaj. W finałowym pojedynku podopieczna Janusza Hudyki po barażu - w normalnej serii obie zawodniczki wystrzelały po 114 pkt - pokonała Justynę Mospinek (Piątka Zgierz). Wcześniej łuczniczka Dąbrovii ustanowiła nowy rekord Polski w tej kategorii wiekowej. W strzelaniu na dystansie 18 m uzyskała w 12 próbach 116 pkt, poprawiając najlepszy rezultat o dwa "oczka".
Także młodzi łucznicy Dąbrovii w finale drużynowym juniorów młodszych pokonali 245-238 Łucznika Żołędowo. Indywidualnie wśród dąbrowian najlepiej spisał się Jan Pieczykolan, kończąc zmagania juniorów młodszych na szóstej pozycji. (STM)