Dwa zwycięstwa pań

ART
W Nowinach koło Kielc rozegrany został IV wyścig z tegorocznej Ligi Bike Maraton w kolarstwie górskim. W imprezie sukcesy odnieśli zawodnicy z naszego regionu.

Liga Bike Maraton MTB

Wśród pań dwa zwycięstwa zanotowały krakowianki. W wyścigu amatorek (54 km) triumfowała ze znaczną przewagą (prawie pół godziny) Agnieszka Krok (Born Racing Team). Z kolei w rywalizacji grupy profesjonalistów w kategorii open zwyciężyła Katarzyna Szczurek (Maks Team). Na 101-kilometrowej trasie kolejną z rywalek wyprzedziła o 12 minut (czas zwyciężczyni wyniósł ponad 6 godzin). Czwarta do mety dotarła skawinianka Anna Ożóg (bikeworld.pl), do podium brakło jej niespełna 4 i pół minuty.
   Z kolei w kategorii open panów najlepiej wypadł Jakub Sikorski z Modlnicy (Maverick), który zajął 10. miejsce. Siedemnastą lokatę wywalczył krakowianin z Maks Team Adam Czuba (sklasyfikowany na 3. pozycji wśród 31-40-latków), a 24. był jego kolega z ekipy Dominik Oględziński, który w swej kategorii wiekowej (19-30 lat) był 17. Triumfował Remigiusz Ciok (Magnum Sport Team). Piąty w kategorii do lat 50 był krakowianin Tomasz Winiarski.
   W czołówce uplasowali się również amatorzy z Krakowa. Ósmy w wyścigu open był Bartosz Janowski, a 10 do mety w gronie juniorów dojechał Mikołaj Sozański (Compass-Interform). Dziesiąty wśród 31-40-latków był Jacek Kozłowski. Troje kolarzy górskich z naszego regionu znalazło się wysoko na liście 41-50-latków. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Andrzej Grabowicz (Maks Team), 11. Grzegorz Czarnecki (Kraków), a 13. Wacław Szwarc (Skawina).
   Kolejny wyścig z cyklu odbędzie się 11 czerwca w Złotym Stoku. Do klasyfikacji końcowej zaliczane są wyniki 10 z 13 rozegranych zawodów. (ART)