Dwie asysty Pawła Wszołka

Jerzy Filipiuk
Paweł Wszołek do ligi włoskiej trafił w 2013 roku z Polonii Warszawa
Paweł Wszołek do ligi włoskiej trafił w 2013 roku z Polonii Warszawa Tomasz Bolt/Polskapresse
Paweł Wszołek zaliczył dwie asysty dla Hellas Werony w zwycięskim meczu 23. kolejki ligi włoskiej na własnym boisku z Atalantą Bergamo (2:1).

Outsider tabeli odniósł dopiero pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Wcześniej miał na koncie po jedenaście remisów i porażek. Od będących tuż przed nim beniaminków Carpi i Frosinone dzieli go 5 punktów, a od zajmującej 17. lokaty Genoy dwa razy więcej.

Wszołek wystąpił w dziewiątym meczu z rzędu swej drużyny, a trzynastym w ogóle w tym sezonie. Po raz drugi zagrał przez 90 minut, poprzednio 20 grudnia w spotkaniu z Sassuolo. Dominik Furman, który trafił do Hellas w poniedziałek, cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Atalanta objęła prowadzenie w 30 minucie, gdy niepilnowany Andrea Conte wykorzystał zamieszanie w polu karnym. 12 minut później Wszołek przejąl piłkę w środku pola i zagrał ją do Luki Siligardego, który wbiegł w pole karne, minął dwóch rywali i wpakował piłkę do siatki.

Goście od 54 minuty grali w osłabieniu, gdyż Boukary Drame za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę został usunięty z boiska. W 83 minucie Wszołek zagrał z prawej strony w pole karne, a Giampaolo Pazzini trafił do siatki.