Dwója ze skuteczności

JEC
Sędziował: Tadeusz Zimowski i Grzegorz. Przybyło z Gorlic. widzów 100.

UKS Żak Nowy Sącz - UKS MOSM Bytom 48-51 (15-14, 8-14, 13-11, 12-12)

UKS Żak: Kozioł 8, A. Krężel 4 (1x3), J. Gajdosz 14 (3x3), U. Maderak 13 (1x3), Golińska 2, Ruchała 2, Gołąb 5, A. Maderak 2.
   MOSM: Arodź 26, Karch 8, Stanek 2, Sołtysiak 4, Napierała 7 (1x3), Szołtysek.
   Sądeczanki powinny były ten mecz wygrać i to bez większego wysiłku. Niestety, gospodynie nie potrafiły pokonać słabo dysponowane tego dnia bytomianki. Zespół UKS Żak grał bardzo nierówno. Tylko w pierwszej kwarcie było nieźle, ale kolejne dziesięć minut gry, to znacznie lepsza obrona MOSM, dzięki której Arodź mogła szybkimi atakami zdobywać punkty. Po trzech kwartach sądeczanki przegrywały 36-39 i była szansa na pokonanie rywalek. Jednak od 31 minuty gry do 36-40 sądeczanki nie zdobyły ani jednego punktu, a rywalki 8. Jeszcze pod koniec spotkania zespół UKS Żak odrobił nieco strat i na 64 sekundy przed ostatnim gwizdkiem sędziego na tablicy widniał wynik 46-51 dla MOSM. Niestety, mimo wielu dogodnych sytuacji, sądeczanki nie potrafiły celnie rzucić piłki do kosza. Po słabym meczu MOSM pokonał drużynę UKS Żak Nowy Sącz. (JEC)