Dwójce przodowników zabrakło skuteczności

(JOT)
Niemcy. W Bundeslidze zawieszenie ognia - najskuteczniej strzelcy tego sezonu Pierre-Emerick Aubameyang i Robert Lewandowski nie trafili do siatki rywali.

Borussia i Bayern bezbramkowo zremisowały na wyjazdach. Bayern przespał pierwszą połowę spotkania w Leverkusen, gra ożywiła się po przerwie. Goście kończyli mecz bez Xabiego Alonso (czerwona kartka w 84 minucie). Bramkarz Manuel Neuer z jednej strony, a turecki obrońca Oemer Toprak z drugiej byli głównymi sprawcami uchronienia swych zespołów od utraty gola. Lewandowski w 83 minucie z bliska przestrzelił.

Na koncie ma 19 trafień, wśród strzelców ustępuje o jedno Gabończykowi. Bayer stanowi najtrudniejszego rywala dla Polaka. Przeciw „aptekarzom” grał już 11 razy i zdobył tylko dwa gole.

Menedżer Cezary Kucharski, pytany o ewentualny transfer Lewandowskiego do Realu, powiedział, że „coś jest na rzeczy”. Piłkarz na razie jednak negocjuje podwyżkę w Bayernie - obecnie zarabia 10-11 mln euro rocznie, a chciałby 18 mln!

Łukasz Piszczek zagrał cały mecz w Borussii, dostał żółtą kartkę. Przemysław Tytoń wprawdzie przepuścił dwa gole na stadionie we Frankfurcie, ale jego Stuttgart triumfował 4:2. Od 63 minuty w Hannoverze grał Artur Sobiech.

38-letni Claudio Pizarro z Werderu wystąpił po 400. w Bundeslidze, zdobył swego 182. gola, co w obu klasyfikacjach stawia go na pierwszych miejscach wśród cudzoziemców. Jako strzelec wszech czasów wszystkich graczy ligi niemieckiej jest na 5. miejscu.

Wyniki

Borussia M. - Werder 5:1 (2:0), Stindl 12, Christensen 31 i 50, Rafael 70 k., Nordtveidt 88 - Pizarro 56 k.; Bayer - Bayern 0:0; Schalke - Wolfsburg 3:0 (2:0), Huntelaar 24, Geis 35, Schoepf 87; Eintracht - Stuttgart 2:4 (0:2), Meier 52, Huszti 90 - Gentner 27, Didavi 45, Niedermeier 65, Kostic 76 k.; Hannover - Mainz 0:1 (0:1), Jairo 24; Hertha - Borussia D. 0:0; Ingolstadt - Augsburg 2:1 (0:1), Matip 59, Hartmann 85 k. - Stafylidis 14; Hamburger - Koeln 1:1 (0:1), Mueller 47 - Zoller 41; Hoffenheim - Darmstadt 0:2 (0:1), Sulu 33, Rajković 85.