Dwójka do awansu?

PAN
Wczoraj na stadionie Błękitnych w Modlnicy odbył się baraż o awans do krakowskiej klasy B, w którym Potok Więckowice pokonał Strażaka Przybysławice 4-2. Drugi mecz, pomiędzy Strażakiem Rączna a Dąbskim II Kraków, nie doszedł do skutku, gdyż nie dojechali krakowianie.

Baraż o klasę B

O tym, czy obie zwycięskie ekipy awansują do klasy B lub czy będą musiały rozegrać między sobą dodatkowy mecz, będzie wiadomo w najbliższych dniach. Awans tych dwóch drużyn zależny jest od tego, czy Podokręg Wieliczka przyjmie do siebie zespół Bieżanowianki II. Ewentualny mecz finałowy rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę, także na stadionie w Modlnicy.
   POTOK WIĘCKOWICE - STRAŻAK PRZYBYSŁAWICE 4-2 (1-1).**1-0 Skwarczeński 23, 1-1 Węgorzewski 29, 2-1 Mikulec 63, 3-1 Skwarczeński 72, 3-2 M. Maciora 78 (z wolnego), 4-2 Małodobry 90 (karny). Sędziował Grzegorz Hamowski. Żółte kartki: Węgorzewski, M. Maciora, Gwiazda. Czerwona kartka Sękara.

Potok: Sękara - Kordaś, Puchała, Mikulec, Dziedzic, Skwarczeński, Kapelan, Małodobry, Rusin, Molik, Macałka.

Strażak:** Stasiak - Włosek, Misiek, Balik, Karaś, Serwatka (46 Gwiazda), Węgorzewski, M. Maciora, Madej (55 Żaba), Dunel (15 Czajkowski), A. Zwoźniak
   Mecz był dramatyczny. W 57 min, przy stanie 1-1, sędzia przerwał mecz, gdyż nad stadionem przeszła nawałnica. Po godzinie przerwy piłkarze wrócili na plac i wówczas zdecydowanie lepsi byli gracze Potoku, którzy strzelili szybko dwie bramki. W 78 min sędzia usunął z boiska Sękarę za złapanie piłki poza polem karnym i zaraz potem M. Maciora z wolnego zmniejszył stratę do jednej bramki. Wynik ustalił z karnego Małodobry. (PAN)