Dwójka poległa w stolicy

(JEC)
I liga piłkarek ręcznych. Zespół z Nowego Sącza po ostatnich bardzo dobrych meczach w rundzie rewanżowej jechał do Warszawy powalczyć o komplet punktów. Jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Akademiczki sprowadziły zbyt pewne siebie sądeczanki na ziemię.

AZS AWF Warszawa – Dwójka Profil Nowy Sącz 27:22 (16:11)
Bramki dla Dwójki: Cempa 6, Sroka 4, Bodziony 3, Waligóra 3, Kulig 2, Olejarczyk 2, Solodovnyk 1.

Był to słaby mecz w wykonaniu zespołu przyjezdnych. Młode sądeczanki myślały, że spokojnie, bez większego wysiłku wygrają. Tymczasem od pierwszych minut to warszawianki dyktowały warunki gry. Szybkie kontry i mocna obrona spowodowała, że gospodynie prowadziły 5:2. Kolejne akcje Cempy i Sroki dały w 6 min remis 5:5 i to był jedyny sukces sądeczanek w tym meczu. Później gospodynie przejęły całkowicie inicjatywę. Po 20 minutach było 9:6 dla AZS, ale kilka chwil później już 16:11.

Po zmianie stron gra zespołu znad Dunajca nie uległa poprawie, a warszawianki wykorzystywały każdy błąd w obronie gości przeprowadzając kontry. Sądeczanki zawiodły w każdym elemencie gry.