Dwójka przełamała złą passę

(JEC)
I liga piłkarek ręcznych. Zespół z Nowego Sącza odniósł wreszcie zwycięstwo na wyjeździe. Oby to był początek lepszej serii.

Korona Handball Kielce – Dwójka Profil Nowy Sącz 22:23 (13:13)
Bramki: Skowrońska 5, Rosińska 5, Kędzior 3, Tutaj 2, Hynek 2, Kaźmiruk 2, Bortnowska 1, Pinda 1 , Mochocka 1 – Bodziony 5, Kamińska 5, Kawa 4, Cempa 3, Kulig 2, Sroka 2, Olejarczyk 2.

Sądeczanki pojechały do Kielc by wygrać i ta sztuka w pełni im się udała, choć nie było łatwo.

Od początku meczu na parkiecie trwała zacięta walka. Na akcję Dwójki, natychmiast odpowiadały gospodynie i na tablicy najczęściej widniał remis. Po kwadransie gry inicjatywę dzięki doświadczonej Kamińskiej przejęły sądeczanki i na 4 minuty przed przerwą prowadziły 12:9. Wydawało się, że spotkanie będzie już przebiegać pod dyktando przyjezdnych, tymczasem prowadzenie spowodowało, że w szeregi Dwójki wkradła się dekoncetracja i kielczanki tuż przed przerwą doprowadziły do remisu.

Po 45 minutach Dwójka po rzucie Kulig prowadziła 19:17, a kilka chwil później gola zdobyła Kamińska i było 22:18. To uśpiło sądeczanki, które zwolniły tempo gry, co wykorzystały gospodynie, zmniejszając straty do jednej bramki. Na szczęście zespół z Nowego Sącza zdołał utrzymać prowadzenie do końca.

To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne i nie chodzi nawet o punkty, ale by zawodniczki wreszcie uwierzyły we własne siły – powiedział trener Dwójki Włodzimierz Strzelec.