Dwójka rozgromiona

(JEC)
I liga piłkarek ręcznych. Drugi mecz zespołu UKS Dwójka Nowy Sącz i kolejna porażka, a raczej pogrom sądeczanek. Tym razem w roli kata wystąpiła drużyna z Kobierzyc.

KPR Kobierzyce – Dwójka Profil Nowy Sącz 31:18 (15:9)
Bramki: Skalska 6, Linkowska 6, Kaźmierska 5, Wojt 4, Przydacz 3, Barczak 2, Czyż 2, Wojda 2, Tósz 1 – Cempa 4, Sroka 4, Olejarczyk 3, Kulig 2, Waligóra 2, Kuroś 1, Bodziony 1, Kawa 1.

Takiego wyniku meczu w nowosądeckim obozie nie przewidywano nawet w najczarniejszych snach. Tymczasem od początku spotkania zaatakowały gospodynie obejmując prowadzenie. Później dwie niewykorzystane stuprocentowe sytuacje, w tym rzut karny, spowodowały, że zespół KPR po skutecznych kontrach prowadził 4:0. To bardzo rozochociło gospodynie, ktore grały jak w transie i po 10 minutach było już 7:0.

Dopiero wtedy sądeczanki po celnym rzucie Sroki z karnego zdobyły pierwszą bramkę w tym meczu. Niestety, gra Dwójki, zwłaszcza w obronie była tragiczna. Rywalki wykorzystwały każdy błąd sądeczanek utrzymuąc wysoką przewagę. Po 20 minutach walki było 12:4 dla KPR. Pod koniec I połowy zespół z Nowego Sacza zaczął grać lepiej i zrobiło się 15:9 dla gospodyń.

Była nadzieja na lepszą grę w drugiej części meczu, jednak powtórzyły się wcześniejsze błędy i Kobierzyce po szybkich i skutecznych kontrach prowadziły już 19:12.Później było jeszcze gorzej, bo zespół z Nowego Sącza stracił 8 bramek z rzędu nie zdobywając ani jednej.W 52 minucie było już 27:13 dla KPR, a jedyną niewiadomą był końcowy rezultat, który okazał się bardzo dotkliwy.