Dyrektorze, nagródź się sam

GEG
(INF. WŁ.) Jak już informowaliśmy, 11 października Zarząd Województwa Małopolskiego rozdysponował ponad 90 tys. zł na nagrody dla dyrektorów jednostek wojewódzkich. Nagrody - w wysokości od 2 tys. do 7,1 tys. zł - przydzielono dyrektorom 6 placówek medycznych, 13 instytucji kulturalnych oraz 2 ośrodków ruchu drogowego. Tyle że pieniądze te nagrodzeni... muszą wypłacić sobie sami, z kas swoich firm.

Zarząd województwa rozdysponował ponad 90 tysięcy złotych

   - Naszemu szefowi na pewno należy się nagroda, ale dlaczego marszałek wypłaca ją z naszych, a nie ze swoich pieniędzy?! - oburzają się pracownicy jednej z małopolskich instytucji.
   "Dziennik" spytał nagrodzonych, czy teraz będą mieli pieniądze na wypłacenie sobie nagród. Iwona Zapolska-Fitrzyk (Małopolski Ośrodek Medycyny Pracy w Krakowie) powiedziała nam, że jeszcze się nad tym nie zastanawiała, ale fundusze na ten cel w kasie instytucji raczej będą. Również Andrzej Garliński (Zespół Opieki Zdrowotnej dla Szkół Wyższych im. Hornunga w Krakowie) przyznane mu pieniądze otrzyma, choć nie wiadomo ostatecznie kiedy, bo ZOZ jest w trakcie przekształcania się i z nowym rokiem chce wejść na rynek usług medycznych w nowej strukturze. Również w kasie sanatorium uzdrowiskowego "Nad Kryniczanką" w Krynicy znajdą się fundusze na wypłatę nagrody, bo - jak informuje dyrektor Janusz Zabiegała - tegoroczne wyniki finansowe uzdrowiska są stosunkowo dobre. Swoje pieniądze otrzyma także Wacław Kawiorski (Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu).
   Nie wiadomo natomiast, czy nagrodę podejmie Zbigniew Żak, dyrektor Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej. - Jeżeli będę miał pieniądze, to sobie wypłacę - oświadczył krótko. Jeszcze mniej rozmowny okazał się Adam Bartosz, dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie, który odmówił jakiejkolwiek informacji na ten temat.
   Pozornie wszystko jest w porządku: nagrody zostały przyznane zgodnie z przepisami i - jak podkreśla Zdobysław Milewski, rzecznik prasowy marszałka małopolskiego - nie ma żadnego powodu, by pieniądze na ten cel miały pochodzić z kasy Urzędu Marszałkowskiego. - Przecież to są nagrody wypłacane z funduszu płac danej instytucji, podobnie jak pensje, których wysokość również ustala marszałek - wyjaśnia rzecznik. I zaznacza, że nagrody zostały przydzielone szefom wyłącznie tych placówek, które w ubiegłym roku wypracowały zysk - w ich kasach pieniądze zatem powinny być. Wszyscy jednak zdają się zapominać, że przez ten rok sytuacja finansowa wielu jednostek zmieniła się, na ogół, niestety, na niekorzyść. DOROTA STEC-FUS

Nagrody ZarzĄdu Województwa Małopolskiego

   ZDROWIE: Andrzej Kosiniak-Kamysz (Szpital Specjalistyczny im. Dietla w Krakowie) - 7,1 tys. zł. Iwona Zapolska-Fitrzyk (Małopolski Ośrodek Medycyny Pracy w Krakowie) - 6 tys. zł. Zbigniew Żak (Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna) - 6 tys. zł. Andrzej Garliński (Zespół Opieki Zdrowotnej dla Szkół Wyższych im. Hornunga w Krakowie) - 6,4 tys. zł. Janusz Zabiegała (Sanatorium Uzdrowiskowe "Nad Kryniczanką" w Krynicy - 5,4 tys. zł. Zdzisław Jabłoński (SPZOZ Obwód Lecznictwa Kolejowego w Nowym Sączu - 6,3 tys. zł.
   KULTURA: Krzysztof Orzechowski (Teatr im. J. Słowackiego) - 6 tys. zł. Bogusław Nowak (Opera Krakowska) - 7 tys. zł. Anna Oberc (Filharmonia im. K. Szymanowskiego) - 3 tys. zł. Jacek Rydzewski (Muzeum Archeologiczne w Krakowie) - 2 tys. zł. Maria Zachorowska (Muzeum Etnograficzne w Krakowie) - 3 tys. zł. Wacław Kawiorski (Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu) - 6 tys. zł. Teresa Jabłońska (Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem) - 2 tys. zł. Adam Bartosz (Muzeum Okręgowe w Tarnowie) - 4 tys. zł. Antoni Bartosz (Małopolski Instytut Kultury w Krakowie) - 2 tys. zł. Krzysztof Kuliś (Małopolskie Biuro Wystaw Artystycznych w Nowym Sączu) - 2 tys. zł. Krzysztof Radwan (Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie) - 3 tys. zł. Krzysztof Jasiński (Krakowski Teatr Scena STU w Krakowie) - 2 tys. zł. Marek Świca (Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora "Cricoteka" w Krakowie) - 3 tys. zł.
   INNE: Józef Czarnowski (Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie) - 4 tys. zł. Artur Then (Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie) - 4 tys. zł.(GEG)

Przygotuj swój turystyczny biznes na sezon

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie