Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dyrektorzy szpitali z pow. wadowickiego odwołani. Zarówno psychiatrycznego jak i powiatowego. Co się stało?

Bogumił Storch
Bogumił Storch
Beata Szafraniec na sesji rady powiatu wadowickiego
Beata Szafraniec na sesji rady powiatu wadowickiego Bogumił Storch
Kilka dni temu ze stanowiska został odwołany Marian Sołtysiewicz, dyr. Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Andrychowie. W czwartek stanowisko straciła nieoczekiwanie Beata Szafraniec, dyr. szpitala powiatowego w Wadowicach. W przypadku Beaty Szafraniec (nie chciała odejść "za porozumieniem stron"), chodzić ma o problemy z lekarzami, z kolei Urząd Marszałkowski nie chce podać powodów ten decyzji.

Zarząd powiatu wadowickiego odwołał Beatę Szafraniec dzisiaj. Szefowała tej medycznej palcówce dwa lata. Powodem odwołania, mimo stopniowo poprawiającej się sytuacji finansowej szpitala, były m.in. braki kadrowe, brak porozumienia z personelem, m.in. w sprawie płac.Kulka dni temu grupa lekarza napisała w tej sprawie list do rządzących powiatem.

W czwartek dyrektor Szafraniec pojawiłą się na cotygodniowym posiedzeniu Zarządu Powiatu, choć punkt dotyczący jej zwolnienia początkowo miał się w planach obrad nie znaleźć. Zaproponowano jej rozwiązanie umowy "za porozuminiem stron", ale nie zgodziła się na to.

Starosta wadowicki Edward Kurdas wydał w czwartek oświadczenie, w tej sprawie:

Zarząd Powiatu w Wadowicach na posiedzeniu w dniu 05.12.2019 r. podjął uchwałę o odwołaniu pani Beaty Szafraniec ze stanowiska dyrektora Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach. Obecna na posiedzeniu pani Beata Szafraniec nie przyjęła zaproponowanej przez zarząd formy rozwiązania umowy za porozumieniem stron.

Do czasu wyłonienia w drodze konkursu nowego dyrektora szpitala powiatowego, obowiązki te pełnić będzie lek. Grzegorz Skałkowski.

Z kolei Marian Sołtysiewicz był dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego od 2002 roku. Teraz Zarząd Województwa Małopolskiego, któremu podlega ta placówka, go odwołał.

Powody decyzji o dowołaniu dyr. andrychowskiego szpitala nie są znane. Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego przesłało nam tylko bardzo ogólnikowy komunikat w tej sprawie.

- Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Andrychowie został odwołany na podstawie uchwały zarządu Województwa Małopolskiego. Odwołanie dyrektora nastąpiło w oparciu o art. 70 Kodeksu pracy, zgodnie z którym pracownik zatrudniony na podstawie powołania może być w każdym czasie, niezwłocznie lub w określonym terminie, odwołany ze stanowiska przez organ, który go powołał - informuje Michał Drewnicki, rzecznik prasowy UMWM.

Szpital w Andrychowie
Szpital w Andrychowie WSP Andrychów

Decyzji nie komentuje też Marian Sołtysiewicz. Według relacji pracowników szpitala, do odwołania doszło niespodziewanie a sam dyrektor także miał być tym faktem zaskoczony.

- Przecież jeszcze 21 listopada podpisał umowę dotyczącą remontu szpitala i myślał, że uda mu się ją zrealizować - mówią.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Dyrektorzy szpitali z pow. wadowickiego odwołani. Zarówno psychiatrycznego jak i powiatowego. Co się stało? - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski