Działowy jak Majka

(ŻUK)
Kolarstwo. Świetnie spisali się kolarze Krakusa BBC Czaja Swoszowice podczas przedostatniej rundy Pucharu Polski, która odbyła się w Zamościu.

Krakowianie rywalizowali w jeździe na czas i w wyścigach ze startu wspólnego. Cenny sukces zanotował Jakub Działowy, brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów, który w „czasówce” (18 km) tylko o 0,73 s przegrał pierwszą lokatę z Maciejem Fołtynem z GK Gliwice. Dzień później był 6. w wyścigu ze startu wspólnego (88 km), uczestnicząc w ucieczce. Dodajmy, że 12. na czas był Kacper Obcowski, a 14. Bartłomiej Wojtanek.

Jakub poszedł w __ślady Rafała Majki, który kiedyś wygrywał właśnie tę „czasówkę” – mówi trener kolarzy Krakusa Zbigniew Klęk. – Jest wysoko w klasyfikacji generalnej. Na ostatnich zawodach Pucharu Polski, które odbędą się w __weekend, może się poprawić.

Wśród juniorek młodszych 4. w „czasówce” była Ewelina Sikora, 14. zaś Aleksandra Dudzik. W juniorach młodszych tuż za podium, na 4. miejscu, uplasował się Szymon Tracz, a 16. był Szymon Drobny. W wyścigu ze startu wspólnego Tracz był 6., zaś Wojtanek 11. Na podium stanęła Sikora, która była 3. Zawodniczki finiszowały pojedynczo.

Trasa była bardzo trudna _– mówi Klęk. – _Widać, że moi podopieczni są w dobrej formie. Świadczą o tym te wyniki oraz medale z mistrzostw Polski, jakie zdobyli tydzień wcześniej. Nastawiamy się na ostatni Puchar Polski, który będzie punktowany podwójnie. Pojedziemy bez mistrza Polski Dawida Adamczyka, który jest na zgrupowaniu kadry przed mistrzostwami świata.