Dzieci z Aleksandrowic i Balic poznają starożytny Egipt....

Dzieci z Aleksandrowic i Balic poznają starożytny Egipt. Wakacyjna podróż w czasie

Zdjęcie autora materiału
Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Dzieci z Aleksandrowic i Balic poznają starożytny Egipt. Wakacyjna podróż w czasie
1/6
przejdź do galerii

©Fot. Archiwum organizatorów

Jakie choroby panowały w Egipcie, czy starożytni medycy potrafili je skutecznie leczyć? Skąd takie informacje czerpią archeolodzy? Na te i wiele innych pytań mogli usłyszeć odpowiedź dzieci z Aleksandrowic i Balic uczęszczające na zajęcia do świetlicy środowiskowej.
Uczestnicy zajęć świetlicowych wzięli udział w fascynującej wyprawie do Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Tam przygotowano dla nich podróż w czasie do starożytnego Egiptu.

Jak relacjonują opiekunki Magdalena Korpak i Barbara Rusinek dzieci uczestniczyły w prelekcji prowadzonej przez kustosza muzeum, z której dowiedziały się skąd archeolodzy czerpią informacje o wiedzy medycznej ze starożytnego Egiptu.

Uczestnicy warsztatów muzealnych oglądały zdjęcia oraz egipskie eksponaty przywiezione przed II wojny światową. Wśród nich mumie ludzi i małych zwierząt. Na koniec dzieci wykonały własnoręcznie zapachowe woreczki z wykorzystaniem oleju kokosowego i olejków eterycznych. A po warsztatach były lody. Wyjazd zorganizowano w ramach akcji ,,Lato 2018” finansowanej przez gminę Zabierzów.

ZOBACZ KONIECZNIE:FLESZ: Powstanie Warszawskie w liczbach

Źródło: vivi24

Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo