Dzień Edukacji

RYT
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w tym roku w Brzeszczach. Tradycyjnie już na tę uroczystość złożyło się wręczenie aktów awansu zawodowego oraz nagród dla nauczycieli, zatrudnionych w placówkach, dla których powiat jest organem prowadzącym. Nieodłącznym elementem Święta Nauczyciela były także występy artystyczne w wykonaniu, tym razem, młodzieży z Powiatowego Zespołu nr 7 Szkół Agrotechnicznych i Zawodowych w Jawiszowicach.

   W uroczystościach zorganizowanych w brzeszczańskim domu kultury wzięli udział przede wszystkim zaproszeni dyrektorzy i nauczyciele szkół i innych placówek z terenu powiatu oświęcimskiego oraz przedstawiciele związków zawodowych pracowników oświaty. W gronie zaproszonych gości znalazł się Andrzej Szafrański dyrektor Delegatury Wadowickiej Małopolskiego Kuratorium Oświaty oraz wizytatorzy. Wśród osób przybyłych na obchody Dnia Edukacji Narodowej był również starosta oświęcimski Józef Kała, wicestarosta Grzegorz Gołdynia, członek Zarządu Powiatu w Oświęcimiu, odpowiedzialny za edukację Bogdan Cuber, przewodniczący Rady Powiatu w Oświęcimiu Józef Golonka, wiceprzewodniczący RP w Oświęcimiu Jeremi Nieśpielak i Adam Zachara, członkowie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu na czele z jej przewodniczącym Jarosławem Gugulskim. Honory gospodarza pełniła burmistrz Brzeszcz Beata Szydło. Uroczystość poprowadził naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu Krzysztof Waluś.
   Starosta podczas okolicznościowego przemówienia docenił pracę i trud nauczyciela.
   - Pragnę podkreślić, że Zarząd Powiatu w Oświęcimiu, który reprezentuję, jak również my wszyscy sprawujący władzę w powiecie, jesteśmy dumni z was nauczyciele, uczący w naszych szkołach. Bycie nauczycielem nie sprowadza się wyłącznie do dobrze wykonywanej pracy, a jest przede wszystkim powołaniem. Za wasze poświęcenie się dla uczniów z pewnością nie wystarczą przekazane wam nagrody, ani pochwały. W naszych szkołach jest 20 proc. uczniów spoza powiatu oświęcimskiego, co świadczy, że ranking naszych szkół jest wysoki, a to także wasza zasługa - zauważył starosta oświęcimski Józef Kała.
   Wśród osób, które tego dnia zabrały głos, znalazła się między innymi radna powiatowa Bożena Sobocińska, reprezentująca Komisję Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu w Oświęcimiu, a także dyrektor delegatury Andrzej Szafrański.
   Centralnym punktem uroczystości było wręczenie nauczycielom aktów awansu zawodowego oraz okolicznościowych nagród. Starosta Józef Kała wraz z członkiem zarządu Bogdanem Cuberem wręczyli 32. nauczycielom akty mianowania. Po tej ceremonii wszyscy pracownicy sektora oświaty w powiecie, którzy uzyskali ten szczebel w hierarchii zawodowej, złożyli ślubowanie.
   Dyrektor Delegatury Wadowickiej Małopolskiego Kuratorium Oświaty Andrzej Szafrański oraz starszy wizytator MKO Krystyna Wądołek uroczyście przekazali 35. pracownikom oświaty akty potwierdzające nadanie stopnia nauczyciela dyplomowanego.
   Z kolei starosta Józef Kała wręczył, przyznawane co roku, nagrody starosty nauczycielom i osobom związanym zawodowo z edukacją. Wśród wyróżnionych gratyfikacją finansową w wysokości 2000 zł brutto znalazło się pięciu dyrektorów szkolnych placówek ponadgimnazjalnych: Władysław Kwaśny (PZ nr 4 w Oświęcimiu), Michał Kaczmarczyk (PZ nr 8 w Chełmku), Katarzyna Niemiec (PZ nr 9 w Kętach), Tomasz Bąk (PZ nr 11 w Kętach), Władysław Zawadzki (SOSW w Oświęcimiu), a także 25. nauczycieli.
   Podczas obchodów powiatowego Dnia Edukacji Narodowej w Brzeszczach zaprezentowano publiczności program artystyczny, przygotowany przez młodzież z Powiatowego Zespołu nr 7 Szkół Agrotechnicznych i Zawodowych w Jawiszowicach. Młodzi artyści przedstawili sztukę autorstwa ks. Sławomira Kapity "Trędowaty bo niekochany", którą opracowali pod kierunkiem dyrektor Grażyny Gawłowskiej oraz Renaty Wanat. Prócz tej prezentacji na scenie, miał także miejsce występ uczniów ze "Szkolnego Big Band".
(RYT)

Duża sieć marketów na sprzedaż?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie