Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzień otwarty klastra lifeScience

Sylwia Nowosińska
Kazimierz Murzyn podczas Dnia Otwartego Klastra LifeScience
Kazimierz Murzyn podczas Dnia Otwartego Klastra LifeScience archiwum prywatne
Przedsiębiorca z sukcesem / przedsiębiorstwo z sukcesem. Podczas Dnia Otwartego Klastra LifeScience spotkali się przedstawiciele branż takich jak farmacja, biologia i biotechnologia. Dzieląc się pomysłami, wspólnie szukali dla nich zastosowania w biznesie.

Zadaniem LifeScience jest wspieranie rozwoju innowacji w dziedzinach związanych z medycyną, biologią i zdrowiem. - Klaster łączy profesjonalistów z sektora Life Science z najlepszymi organizacjami na świecie - mówił podczas Dnia Otwartego prezes Kazimierz Murzyn.

Klaster LifeScience umożliwia firmom z pokrewnych branż wspólne spotkania, dyskusje, wdrażanie pomysłów i uzyskanie wsparcia dla projektów m.in. w pozyskiwaniu funduszy.

Do partnerów Klastra należą także wyższe uczelnie, instytuty naukowo-badawcze, firmy consultingowe i władze lokalne.
Z okazji Dnia Otwartego partnerzy spotkali się 30 maja w Parku Life Science przy ul. Bobrzyńskiego 14. Ten kompleks specjalistycznie wyposażonych budynków, o powierzchni 20 tys. mkw., to miejsce, gdzie znajdują się lokale pod wynajem, laboratoria oraz usługi zgodne z zapotrzebowaniem firm z obszaru nauk o zdrowiu.

Podczas Dnia Otwartego partnerzy zapoznali się z ofertą Klastra, poznali nowych współpracowników i odnowili kontakty.
Goście przedstawili swoje instytucje i ich działanie. Opowiedzieli także o rezultatach projektów realizowanych w ramach programów regionalnych, krajowych i europejskich. - Podstawą działań Klastra jest rozwijanie szeroko pojętej współpracy, na której może skorzystać każda instytucja - przekonywał Kazimierz Murzyn, prezes Klastra LifeScience.

Klaster pomaga także przedsiębiorcom, oferując rozwiązania dla biznesu w zakresie rekrutacji pracowników w ramach tzw. programu executive search. Jest to metoda, która ułatwia firmom poszukiwanie pracowników na najwyższe i kluczowe dla przedsiębiorstwa stanowiska.

Klaster LifeScience oferuje także doradztwo w zakresie HR dla organizacji, które chcą, aby bardziej wykwalifikowani pracownicy przyczynili się do zwiększenia efektywności ich firmy.

Podczas dnia otwartego goście dowiedzieli się, jak mogą skorzystać na współpracy w ramach Klastra LifeScience. Partnerzy, do których należy m.in. Jagiellońskie Centrum Innowacji, Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II i Elpharma, opowiedzieli o swoich planach na najnowsze projekty.

Do najważniejszych inicjatyw należy Zespół Innowacji Klastra, który ułatwia współpracę z naukowcami oraz transfer technologii i komercjalizację. Jednym z najnowszych pomysłów jest także projekt Innowacyjny Szpital, w ramach którego przedstawiono rozwiązania dla szpitali i jednostek opieki zdrowotnej.

Podczas dnia otwartego prezes Kazimierz Murzyn opowiedział m.in., jakie korzyści przynosi dostęp do wewnętrznych narzędzi współpracy Klastra.

Współpracę podmiotów z branży life science ułatwia m.in. stworzona w ramach Klastra platforma tto.lifescien-ce.pl - narzędzie, dzięki któremu można sprawnie zarządzać innowacyjnym projektem w celu jego komercjalizacji.

Do wymiany wiedzy i informacji między przedsiębiorcami dochodzi także podczas comiesięcznych Spotkań Klubowych Klastra oraz na Konferencji Life Science Open Space.

Jej kolejna edycja, przy wsparciu władz województwa małopolskiego, odbędzie się już 8 października na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski