Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzień otwarty Zespołu Szkół w Piotrkowicach Małych [ZDJĘCIA]

Aleksander Gąciarz
Aleksander Gąciarz
Zespół Szkół w Piotrkowicach Małych tradycyjnie gościł absolwentów gimnazjów oraz ósmoklasistów ze szkół podstawowych z okazji dnia otwartego. Oprócz prezentacji szkoły było sporo dodatkowych atrakcji.

W szkole mają jeszcze dobrze w pamięci ubiegły rok, w którym nabór od pierwszych klas był bardzo mizerny. Sytuację „uratowali” wtedy słuchacze kursów dla dorosłych, którzy zgłosili się w pokaźnej sile. W tym roku ma być znacznie lepiej, takie przynajmniej są oczekiwania. - Bardzo nam zależy, aby tegoroczny nabór był lepszy niż w ubiegłym roku. Dlatego tak starannie przygotowaliśmy się do dnia otwartego i dlatego staramy się prowadzić działania promocyjne cały czas - mówi kierująca zespołem Aneta Dziedzic.

Szkoła włączyła się zatem w obchody 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, dzięki czemu kandydaci na uczniów mogli podziwiać kilkadziesiąt nowoczesnych ciągników i obserwować ich prace podczas polowego pokazu. Były zawody sportowe, pokaz ratownictwa w wykonaniu strażaków zawodowych, a także elementy rekreacyjne w formie przejażdżek konnych i bryczkami.

Jakie efekty przyniosą te i inne działania? - W arkuszu organizacyjnym na rok 2019/20 założyliśmy uruchomienie czterech klas pierwszych. Taki jest plan minimum. Mamy nadzieję, że podwoimy liczbę pierwszoklasistów, czyli będziemy ich mieli od września około 130-140. Taki wynik byłby dla nas bardzo dobry - mówi dyrektor Aneta Dziedzic.

Zobacz więcej zdjęć: <a target="_blank" href="https://gratka.pl/nieruchomosci/dom-koniusza-ul-koniusza/ob/1102064">Dom Koniusza</a>GMINA KONIUSZA419 000 złDom po generalnym remoncie w miejscowości Polekarcice. Powierzchnia użytkowa wynosi 144 m kw., położony jest na działce budowlano-rolnej. Część budowlana to około 12 ar. Dom z 1978 r.

Domy i działki na sprzedaż w powiecie proszowickim [ZDJĘCIA]

Dyrekcja jest przekonana, że uda się utworzyć pierwsza klasę technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, bo w tym wypadku problemów z naborem nie ma. Poza tym chcieliby kształcić na kierunkach technik logistyk, technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych. - Mamy nadzieję, że również szkoły branżowe zostaną uruchomione, co nie udało nam się w bieżącym roku szkolnym - słyszymy.

Krokiem w tym kierunku ma być m. in. utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych. Jak tłumaczy nauczyciel przedmiotów zawodowych Grzegorz Fundament, centrum daje szkole wiele nowych możliwości. - Dotyczy to zwłaszcza uczniów, którzy będą mogli odbywać staże wakacyjne, a najlepsi otrzymają stypendia. Poza tym większość dodatkowych kursów, które do tej pory organizowaliśmy dla uczniów odpłatnie, teraz będą mieli za darmo. Dzięki temu każdy z nich, kończąc szkołę, będzie mógł się pochwalić dodatkowymi umiejętnościami z zakresu obsługi wózków widłowych, zasad stosowania środków ochrony roślin itp. Przewidujemy też dodatkowe zajęcia wyrównawcze z przedmiotów zawodowych, a także zakup wyposażenia dla szkoły - zapowiada.

Jeżeli pomysł wypali i projekt zostanie zaakceptowany, CKZ zostanie uruchomione od stycznia przyszłego roku.

FLESZ - Wakacje Polaków coraz bardziej egzotyczne

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski