"Dziennik Polski" nagrodzony

"Dziennik Polski" nagrodzony

DSF

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

______niemtif.jpg
Czesław T. Niemczyński oraz Ryszard Lebiest z "Dziennika Polskiego" otrzymali "Medal Obywatelski w uznaniu zasług dla tworzenia i rozwoju ruchu obywatelskiego w III Rzeczpospolitej".
______niemtif.jpg

Wyróżnienia wręczono wczoraj w Dworku Białoprądnickim podczas uroczystego posiedzenia Komitetu Obywatelskiego Miasta Krakowa.

Leszek Dzierżanowski, przewodniczący Kapituły Medalu Obywatelskiego, podkreślił, że "w tych dwóch osobach mamy ťDziennik PolskiŤ, który jeszcze jest polski". Gratulacje odznaczonym złożył także ks. infułat Stanisław Małysiak - kapelan Komitetu Obywatelskiego - oraz jego przewodniczący prof. Leopold Zgoda.
- W latach 1980-1981 znalazłem się w dobrym towarzystwie Ryszarda Lebiesta. On zakładał "Solidarność" drukarzy, a ja "Solidarność" dziennikarzy - wspominał Czesław T. Niemczyński, dziękując za odznaczenie. - Wyróżnienia te odbieram także jako ukłon w stronę "Dziennika Polskiego", który jest ciągle polski, nie tylko z nazwy. Nie ukrywam, że w trakcie przekształcania bardzo nam pomógł Jan Dziadoń, ówczesny wiceprzewodniczący małopolskiej "Solidarności". Ale wsparcie jest nam potrzebne również w tych trudnych czasach. Dlatego jeszcze raz dziękujemy - dodał. Przyznane medale są dla laureatów tym cenniejsze, że - jak obydwaj zauważyli - to pierwsze odznaczenie w ich życiu.
Czesław T. Niemczyński dzisiaj jest wiceprezesem Zarządu Wydawnictwa Jagiellonia SA, a wcześniej był redaktorem naczelnym "Dziennika Polskiego". Ryszard Lebiest pełni funkcję redaktora technicznego "Dziennika Polskiego".
Kapituła "Medalu Obywatelskiego" przyznaje te odznaczenia od 10 lat. (DSF)

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo