Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dziennikowe plusy i minusy

Redakcja
Plusy

Libiąż: mała rehabilitacja

   Policjanci z komisariatu policji w Libiążu zatrzymali trzy osoby podejrzane o nielegalny handel alkoholem bez akcyzy. Znaleźli w sumie kilkadziesiąt litrów spirytusu, wódki gatunkowej i koniaku. Sprawcom grozi kara grzywny i przepadek alkoholu. Okazuje się, że i libiąski komisariat, jeśli chce, potrafi działać skutecznie. Dotychczas jednostka ta słynęła głównie z niechlubnych zachowań funkcjonariuszy. Były komendant komisariatu został przyłapany na odbywaniu służby w stanie nietrzeźwym, a kilka tygodni temu aresztowano dwóch funkcjonariuszy za próbę wzięcia łapówki. Przyszedł czas na poprawę nadszarpniętej opinii. Plus na zachętę!

Olkusz: szansa dla pogotowia

   Wieloletnie starania olkuskiego starostwa i Zespołu Opieki Zdrowotnej, które w ubiegłym roku doprowadziły do przejęcia pogotowia ratunkowego z sosnowieckiej dyrekcji, przyniosły pierwsze pozytywne skutki. W tych dniach pojawią się dwie nowe karetki. Olkuskie pogotowie - tak w ostatnich latach niedofinansowane i traktowane po macoszemu - nabywa powoli europejskiego sznytu. Oby tak dalej.

Oświęcim: superamator

i profesjonaliści

   Filmowiec z Oświęcimia Grzegorz Gawron dopiero od pół roku jest członkiem Amatorskiego Klubu Filmowego “Chemik". Sam przyznaje, że z techniką i realizacją ma jeszcze kłopoty, ale podczas XI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych “Kochać człowieka" publiczność doceniła przede wszystkim jego pomysł, przyznając mu swoją nagrodę za “Takie tam bla, bla, bla." Był jedynym oświęcimianinem w gronie laureatów tegorocznego konkursu. Wielki plus należy się także organizatorom festiwalu: Oświęcimskiemu Centrum Kultury i AKF Chemik, a w tym przypadku podpieramy się jeszcze opinią znanego reżysera i rektora Łódzkiej Szkoły Filmowej Henryka Kluby.

Minusy

Andrychów: bank nie magistrat

   Andrychowski burmistrz prowadzi negocjacje z dyrektorem tutejszego banku PKO BP, który od kilku miesięcy zamknięty jest w soboty. Jak twierdzi burmistrz, stanowi to sporą uciążliwość dla mieszkańców. Ciekawe, że burmistrz na razie nie poruszył kwestii, czy i kierowany przezeń urząd miejski nie powinien być otwarty w sobotę. My twierdzimy, że zamykanie magistratu w ten dzień to wielka uciążliwość dla zapracowanych mieszkańców. Poza tym bank czynny jest w tygodniu przynajmniej do 17.30, a magistrat zamykają już 2 godziny wcześniej. Jak to więc jest z tą dostępnością?!

Brzeźnica:

pół kultury

   Do ostrego konfliktu doszło pomiędzy wójtem Brzeźnicy a dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w tej miejscowości, który w ostatnich wyborach także - ale bez sukcesu - ubiegał się o posadę wójta. W tym roku wójt chce obciąć fundusze na kulturę o połowę. Nie zgadza się na to dyrektor ośrodka kultury i grozi mu dymisja. Ponieważ będzie mniej pieniędzy, pracę stracą również inne osoby. Jak nieoficjalnie wiemy, wszelkie możliwości kompromisu w tej sprawie zostały już wyczerpane. Jak się to zakończy dla miejscowej kultury - lepiej nie myśleć.

Oświęcim: sen na mandat

   Właściciele posesji i dozorcy w Oświęcimiu śpią w najlepsze i nawet spore ocieplenie w ostatnich dniach nie było w stanie wyrwać ich z głębokiego zimowego spoczynku. Po kilku tygodniach ślizgania się na chodnikach, teraz w wielu miejscach oświęcimianie toną w furach śmieci i piasku. Może strażnicy miejscy znajdą na nich sposób, korzystając częściej z nowego taryfikatora mandatów?

Chrzanów: pozory

   Na sesji Rady Powiatu członkowie klubu LPR wystąpili z apelem o odwołanie wicestarosty Tadeusza Kołacza. LPR zarzuca mu m.in. świadome manipulacje decyzjami merytorycznymi dotyczącymi sieci szkół oraz podejmowanie nieprzygotowanych decyzji, co - ich zdaniem - doprowadziło do skłócenia środowiska dyrektorów i kadry pedagogicznej. Już następnego dnia zapytany o tę kwestię starosta stwierdził ze stuprocentową pewnością, że jego zastępca doskonale sprawdza się w swojej roli, a zarzuty LPR są bezpodstawne. Być może przed podjęciem decyzji warto by się jednak wnikliwiej przyjrzeć zarzutom, sprawdzić informacje LPR, pogadać z ludźmi w szkołach? Wtedy przynajmniej udałoby się zachować pozory, że swoich kolegów z Rady traktuje się poważnie...

Olkusz: zrobieni w oddział

   My wszyscy, mieszkańcy i samorządowcy ziemi olkuskiej, sami powinniśmy sobie wlepić ten minus - za naiwność. Przez ostatnie trzy lata samorządy z naszych podatków przekazywały pieniądze na utworzenie w olkuskim szpitalu oddziału ratunkowego. Teraz już go mamy: jest nowoczesny i spełnia wszystkie wymogi. Pojawił się tylko “drobny" szkopuł: Narodowy Fundusz Zdrowia tak nisko wycenił usługi oddziału, że stał się on dla szpitala kulą u nogi - przyczyną problemów, a nie powodem do dumy. Tak oto “warszawce" udało się po raz kolejny zrobić nas w balona. Ale ona ma już tyle minusów, że ten nasz, z Olkusza, pewnie jej nie obejdzie...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski