Dziesiąte z rzędu zwycięstwo AZS Politechniki Korony

Pawel Panus
Pawel Panus
Z piłką Alicja Grabska
Z piłką Alicja Grabska Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W meczu na szczycie pierwszej ligi koszykarek AZS Politechnika Korona Kraków pokonał Pomarańczarnia MUKS Poznań 85:66.

Mecz pomiędzy czołowymi drużynami rozgrywek rozpoczął się od bardzo wyrównanej walki. Początkowo prowadziły przyjezdne, które bardzo dobrze organizowały swoje akcje w ataku i - co najważniejsze #- trafiały regularnie do kosza.
W tym czasie w ekipie z Krakowa pierwszoplanową postacią była Agnieszka Krzywoń. Doświadczona zawodniczka pracowała za dwie w obronie i konstruowała większość ataków.

Pod koniec pierwszej kwarty poprosiła o zmianę i wówczas trener Wojciech Radzikowski wpuścił na parkiet Katarzynę Homoncik oraz Kamilę Ciężadło.
Obie zawodniczki obwodowe rozerwały szyki obronne rywala i dzięki temu gospodynie mogły wyżej prowadzić. W 14 min było 43:33 dla AZS Politechniki i choć zespół z Poznania wciąż grał nieźle, to nie miał tylu możliwości zmian co miejscowe, a każda wchodząca do gry zawodniczka wnosiła do gry akademiczek coś pozytywnego. Kilka niezłych akcji zaprezentowała Ewa Bacik, jak zwykle skutecznie zaprezentowała się Alicja Grabska. W zasadzie jedynym mankamentem w grze AZS PK były zbyt łatwo tracone punkty.

Przerwę w spotkaniu trener Radzikowski wykorzystał na ułożenie gry defensywnej. Jego rady okazały się skuteczne. W dwóch ostatnich kwartach krakowianki zagrały niemal bezbłędnie. Wiceliderki tabeli z Poznania zaczęły tracić siły i w efekcie AZS Politechnika Korona odniosła dziesiąte z rzędu zwycięstwo. Przybliża je ono do gry w finałowym turnieju Pucharu Polski.
- Z jednej strony jest to ogromny prestiż i sukces, jakiego jeszcze nie mamy w klubowej kolekcji. Z drugiej - rywalizacja z klubami ekstraklasy nie ma dla obu stron odpowiedniego wymiaru szkoleniowego. W pierwszej lidze mogą grać wyłącznie Polki, natomiast w ekipach z ekstraklasy aż roi się od koszykarek zagranicznych. Jeśli jednak uda się nam zagrać w Pucharze Polski, to postaramy się łatwo nie oddać pola rywalkom - zapowiedział szkoleniowiec zespołu z Krakowa.

AZS Politechnika Korona Kraków - Pomarańczarnia MUKS Poznań 85:66 (21:22, 26:14, 21:15, 17:15)