Dziewczęta z Jelnej pozdrowią Anglików

ŻUK
PIŁKA NOŻNA. SP Jelna - drużyna dziewcząt oraz SP 119 Kraków - zespół chłopców - zwyciężyły w małopolskim finale Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku".

Wystąpią oni w kolejnym etapie rozgrywek oraz spełnią swoje marzenia i przekażą reprezentacji Anglii na Euro wyjątkową flagę z życzeniami i podpisami wszystkich uczestników małopolskiego finału. Spotkanie z gwiazdami angielskiego futbolu jest częścią wielkiej "Akcji Flaga", w ramach której dzieci i trenerzy z 16 finałów wojewódzkich Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" podpiszą, a następnie wręczą 16 flag reprezentacjom, które będą występować na Euro.

"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" to największy Turniej dla dziesięciolatków w Europie. Tylko w Małopolsce do tegorocznej edycji rozgrywek zgłosiło się prawie 14 000 dzieci, a w całej Polsce ponad 140 000. Obok Pucharu Tymbarku oraz tytułu Mistrzów U-10, młodzi piłkarze i piłkarki walczą także o nagrodę główną w postaci wyjazdu na mecz reprezentacji, która wygra Euro.

Rywalizacja w trakcie finału małopolskiego była niezwykle zacięta, a młodzi zawodnicy wykazali się nie tylko znakomitymi umiejętnościami piłkarskimi i niezwykłym duchem walki, ale również szacunkiem dla przeciwnika i znakomitą postawą na boisku. W kategorii chłopców, w starciu finałowym zmierzyły się ze sobą drużyny SP 119 Kraków oraz MUKS Dunajec Nowy Sącz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 4:2 zespołu z Krakowa. Trzecie miejsce zajęłą SP 1 Skawina, a czwarte SP Tymbark.

W grupie dziewcząt zwycięstwo wywalczyła sobie drużyna SP Jelna w spotkaniu z SP Lipnik. Dziewczynki z Jelna wygrały 4:2. Drużyna ta dołączy do zwycięskiej drużyny chłopców z woj. małopolskiego na następnym etapie rozgrywek. Trzecie miejsce zajął UKS "Lisek" SP Lisia Góra, czwarte zaś

SP Olszówka.

Trener dziewczynek, Wojciech Mróz, po zwycięstwie swojej drużyny powiedział: - Organizacja turnieju była rewelacyjna. Jest to obecnie największa impreza piłkarska w tej grupie wiekowej w Europie. Teraz czuję dreszczyk emocji przed dodatkową nagrodą jaką będzie spotkanie z piłkarzami reprezentacji Anglii, to na pewno marzenie każdego trenera czy sportowca zobaczyć tej klasy zawodników na żywo.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Bartosz Talar (MUKS Dunajec Nowy Sącz), najlepszą zawodniczką Kinga Jurkowska (SP Jelna), królową strzelczyń: Paulina Tomasiak (SP Jelna), najlepszym bramkarzem: Miłosz Fałowski Dunajec), najlepsza bramkarką: Wiktoria Zabłocka (SP Jelna).