Dziewczyna na medal

(ART)
Kolarstwo górskie. Z jednym medalem wróciła małopolska ekipa z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W Głogowie srebro wywalczyła Estera Siarka (Raba Wyżna Podsarnie).

W wyścigu juniorek młodszych (równocześnie mistrzostwa Polski w tej kategorii) o zwycięstwo walczyła przede wszystkim z Aleksandrą Klimczak (WKK Warszawa), tracąc do niej ostatecznie 6 sekund.

To największy sukces Siarki, przed rokiem w OOM zajęła 8. miejsce. W tegorocznej edycji w czołowej dziesiątce znalazły się też: 9. Karolina Włoch (Sokół Goodman Zator) oraz 10. Klaudia Bajołek (Luboń Skomielna Biała).

Wśród chłopców najlepszy okazał się Tomasz Rzeszutek (Baszta Bytów). Małopolanie nie zdobyli medalu, ale trzech z nich było w czołówce. Najwyżej z tego grona uplasował się Bartosz Dziadkowiec (Luboń), który był 5. i do podium stracił 1.17 min. Szósty finiszował Stanisław Nowak (Iskra Głogoczów), a 7. Jarosław Żur (Luboń).