Dziewiątka na olimpiadę

STM
W Rzeszowie i w Zakopanem odbyły się turnieje kadetek i kadetów, będące drugim etapem eliminacji do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w judo, jaka w dniach 6-9 maja rozegrana zostanie w Świdniku.

Judo

Wśród rywalizujących w Zakopanem chłopców najlepiej z reprezentantów naszego regionu spisała się trójka prowadzonych przez Krzysztofa Sieniawskiego zawodników Błękitnych Tarnów. Damian Kozieł zwyciężył bowiem w wadze 73 kg, Grzegorz Jasiński triumfował w kategorii 90 kg, zaś w wadze 100 kg najlepszy okazał się Janusz Skowron. Drugie lokaty podczas zakopiańskiej eliminacji wywalczyli natomiast Mirosław Curyło z Błękitnych (66 kg) oraz trenowany przez Marka Srebro, Marek Słowik z UKS Tuchów (100 kg). Wszyscy oni zapewnili sobie start w finałach OOM, podczas których swoje umiejętności zaprezentuje także inny judoka Błękitnych, startujący w kategorii 60 kg Mateusz Bodzioch. Bardzo dobrze w Zakopanem spisali się także prowadzeni przez Sabinę Bajdę młodzi judocy MOSiR-u Bochnia, Piotr Matlęga (50 kg) i Dominik Wyraz (66 kg), którzy zmagania w swoich kategoriach wagowych zakończyli na trzecich miejscach. Niestety, z powodu słabszego występu w pierwszym turnieju eliminacyjnym nie zobaczymy ich na matach w Świdniku.
Wystąpi tam natomiast ich klubowa koleżanka Ewelina Stokłosa (52 kg), która prawo startu na olimpiadzie zapewniła sobie dzięki zwycięstwu na turnieju w Rzeszowie (drugie miejsce w tej samej wadze wywalczyła zresztą jej klubowa koleżanka Agnieszka Moneta). Wcześniej udział w finale OOM zapewniły sobie także dwie judoczki Błękitnych: Natalia Kmiecik i Anna Kupiec (obie 52 kg).
Imprezą towarzyszącą rzeszowskim eliminacjom był turniej dzieci. W kategorii 30 kg zwyciężyła w nim Anna Barbach z MOSiR-u Bochnia, w wadze 56 kg zwyciężyła natomiast jej klubowa koleżanka Zuzanna Drożdżak. Podopieczne Sabiny Bajdy wywalczyły w Rzeszowie także dwa miejsca na najniższym stopniu podium, a był one dziełem Ewy Gogoli (30 kg) oraz Moniki Ćwik (34 kg). (STM)