Mateusz Pietras
Czy Polacy powtórzą sukces przed roku w Teterowie?
Czy Polacy powtórzą sukces przed roku w Teterowie? PAP/DAREK DELMANOWICZ
W sobotę najlepsi żużlowcy świata na czele z Bartoszem Zmarzlikiem, Leonem Madsenem pojadą w Grand Prix Niemiec. Bartosz Zmarzlik jest liderem klasyfikacji generalnej po trzech rundach. Rok temu najszybszy w Teterowie okazał się Patryk Dudek przezd Bartoszem Zmarzlikiem oraz Fredrikiem Lindgrenem.

Polski lider klasyfikacji przejściowej

Minął niespełna tydzień od trzeciej rundy Grand Prix rozgrywanej na czeskiej Markecie. Na praskim torze najlepiej sobie poradził Martin Vaculik. Słowak najlepiej wystartował spod taśmy i pomknął do mety inkasując drugie zwycięstwo. Zawodnik Stali Gorzów najlepszy był również przed rokiem. Pozostałe miejsca na podium zajęli: Duńczyk Leon Madsen oraz Australijczyk Jack Holder. Dla Madsena było to pierwsze podium w tym cyklu, natomiast żużlowiec Motoru Lublin, po raz drugi z rzędu uplasował się na podium GP. Czwarte miejsce przypadło Bartoszowi Zmarlzikowi.

Polak dzięki solidnej jeździe zachował pozycję lidera klasyfikacji przejściowej. Po trzeciej rundzie nazwiska na podium nie uległy zmianie. Czeski finał zapewnił Zamrzlikowi samodzielne prowadzenie w cyklu Grand Prix. Fredrik Lindgren, który to miejsce dzierżył, odpadł w półfinałach. Szwed do kolejnego GP będzie przystępował z drugiego miejsca w klasyfikacji. Zawodami w Pradze, miejsce na podium zachował Jack Holder.

Zeszłoroczne, polskie podium

W poprzednim roku najszybsi żużlowcy globu również rywalizowali na torze w Teterowie. Wówczas wygrał Patryk Dudek, który wyprzedził rodaka Zmarzlika, a na trzecim stopniu podium stanął Lindgren. Powtórka mile widziana
Teterow gości na mapie światowego żużla od 2016 r. kiedy to wygrywał Jason Doyle. Na tym torze ścigano się także w latach 2017, 2018, 2019 i 2022.
Najwięcej miejsc na podium zanotowali Bartosz Zmarzlik oraz Australijczyk Jason Doyle ( po trzy ). Żaden z żużlowców nie wygrał dwukrotnie.

Transmisja Grand Prix Niemiec w Playerze, Eurosport Extra o godzinie 19:00.