Dziurawa ulica Półłanki. Urzędnicy zapowiadają remont

Dziurawa ulica Półłanki. Urzędnicy zapowiadają remont

Zdjęcie autora materiału
Bartosz Dybała

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Dziurawa ulica Półłanki. Urzędnicy zapowiadają remont

©Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Najbardziej zniszczony fragment ulicy Półłanki doczeka się nowego asfaltu. W lecie drogowcy położą nowe krawężniki i warstwę asfaltu pomiędzy skrzyżowaniem ulic Christo Botewa i Tadeusza Śliwiaka oraz skrzyżowaniem z ulicą Nad Drwiną. Ten termin został wybrany z powodu mniejszego ruchu samochodów. Remont zostanie przeprowadzony tak zwaną metodą nakładkową.
Dziurawa ulica Półłanki. Urzędnicy zapowiadają remont

©Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Zostanie zdarta stara warstwa asfaltu, a w jej miejsce położona nowa. Dotychczasowa praktyka pokazuje, że taki rodzaj remontu jest bardzo trwały. To szczególnie istotne w wypadku tego fragmentu Półłanki.

Codziennie przejeżdżają tamtędy setki samochodów, w tym dostawczych i ciężarowych powodując szybszą niż w przypadku innych ulic degradację. Tegoroczna zima też nie jest łaskawa dla tej ulicy. Zmiany temperatur z dodatnich na ujemne powodują pękanie asfaltu.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa planuje w okresie wakacyjnym remont nakładkowy ulicy Półłanki, do tego czasu ewentualne uszkodzenia będą naprawiane na bieżąco.

Miasto posiada już gotową koncepcję przebudowy tej ulicy oraz częściową dokumentację – od skrzyżowania z Bieżanowską, aż do krzyżówki z Rączną i Szparagową. Szacowany koszt to około pięćdziesięciu milionów złotych. Jak tylko środki w takiej wysokości się pojawią, to Półłanki zostanie kompleksowo przebudowana.

POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:FLESZ: Uwaga kierowcy! Są kolejne nowe znakiKomentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ile

? (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

50 milionów za kilka km nakładki asfaltu?


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Czytanie ze zrozumieniem !

Majk (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Gościu, czytaj uważnie, ok. 50 mln to będzie za przebudowę CAŁEJ Półłanki. W lecie zrobią tylko marne kilkaset metrów nakładki, i to by było na tyle.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo