Efekt domina

STM
I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH. W 2. kolejce oba zespoły z naszego makroregionu doznały porażek. MTS Chrzanów - Wolsztyniak Wolsztyn 26-32 (12-15)

Bramki: Kruczek 9, Bugajski 4, Paweł Rokita 4, Zubik 3, Łącki 2, Owczarek 2, Pytlik 2 - Kaczmarek 8, Chrapa 6, Kiciński 3, Raczkowiak 3, Szutta 3, J. Tomiak 3, M. Tomiak 3, Pietruszka 1, Przekwas 1, Tokarek 1.

Po inauguracyjnym laniu w Radomiu trener MTS Rafał Bugajski starał się pozbierać zawodników psychicznie. - W szatni wydaje się, że drużyna jest naładowana pozytywną energią, ale potem jeden czy dwa proste błędy wywołują efekt domina i wszystko się wali - tłumaczy chrzanowski szkoleniowiec.

Po 8 min było 2-5, ale po kolejnych 2 już 6-6, a 17 min 8-7 i było to jedyne w tym meczu prowadzenie gospodarzy. Wymiana ciosów trwała do stanu 9-9. Potem miejscowi pozwolili uciec rywalom na 9-14, więc ostatecznie trzybramkowa strata, z jaką chrzanowianie schodzili na przerwę, dawała im nadzieję na to, że jeszcze nie wszystko w tym meczu jest stracone.

Po przerwie pierwsi gola rzucili miejscowi, ale to goście dali koncert gry, zwłaszcza do 45 min, kiedy zrobiło się 17-27. W 53 min MTS zbliżył się do rywali na 25-29, a chwilę później nawet na 26-29, ale przez kolejnych 5 min nie padła ani jedna bramka. W końcówce wolsztynianie postawili pieczęć na wygranej. - Szczypiorniak jest dynamiczną grą, więc jak nie rzuca się goli, to się je traci - Rafał Bugajski, trener MTS, przypomniał starą sportową maksymę. (ZAB)

Grunwald Ruda Śląska - BKS Stalprodukt Bochnia 30-25 (16-8)

Bramki: Kalisz 8, Jankowski 7, Klementowicz 6, Lenartowicz 6, Gansiniec 3 - Chrabota 6, Chrapusta 4, Woynowski 4, Balicki 3, Charuza 2, Daćko 2, Juszczyk 2, Kłoda 1, Rybak 1.

Bochnianie zagrali bardzo słabo zarówno w ataku, jak i w obronie. W ich poczynaniach nadal widoczny był przy tym brak zgrania. Te właśnie czynniki zadecydowały o drugiej w tym sezonie porażce podopiecznych trenera Tomasza Wieczorka. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla miejscowych; w 8 min Grunwald prowadził już 4-1. 10 min później notowano rezultat 8-4 i oscylująca w granicach 4-5 bramek przewaga gospodarzy utrzymała się niemal do końca I połowy. Końcowe minuty pierwszej odsłony należały już wyraźnie do Grunwaldu.

W 41 min rozmiary prowadzenia gospodarzy wzrosły do 9 "oczek" (23-14). Od tej pory goście ruszyli do odrabiania strat i w 53 min po celnym rzucie Balickiego przegrywali tylko 22-26. W ostatnich minutach miejscowi nie tylko nie pozwolili jednak bochnianom na dalsze zmniejszenie strat, ale nieznacznie powiększyli jeszcze dzielący obie drużyny dystans. (STM)