Efektowna wygrana Sokoła

STMZaktualizowano
Na świetnie przygotowanym boisku w Pustkowie, podopieczni trenera Krzysztofa Świerczka zmierzyli się z tamtejszym Chemikiem. Po w miarę wyrównanym pierwszym kwadransie, w kolejnych minutach zaznaczyła się przewaga dobrze prezentującej się pod względem motorycznym i techniczno-taktycznym drużyny z Borzęcina. Goście objęli prowadzenie w 17 min, gdy Chmura wymanewrował dwóch obrońców Chemika i płaskim strzałem z 15 m otworzył wynik spotkania. Druga bramka dla Sokoła padła w 28 min. Po dośrodkowaniu G. Płachny, Chmura zgrał piłkę główką, a nadbiegający Kieroński dopełnił jedynie formalności. W drugiej połowie przewaga gości była jeszcze wyraźniejsza, a jej efektem były bramki zdobyte przez Kierońskiego (61 min) i Świątka (76 min), którzy strzałami z okolic pola karnego kończyli składne akcje swoich kolegów. Ostatecznie pojedynek ten zakończył się więc wygraną Sokoła 4-0 (2-0).

Piłka nożna

Przygotowująca się do wznowienia rozgrywek w klasie "A" drużyna Sokoła Borzęcin rozpoczęła cykl spotkań kontrolnych.
   Po meczu trener Sokoła, Krzysztof Świerczek powiedział: - Jak na pierwszy mecz było przyzwoicie. Od 5 stycznia wykonujemy katorżniczą wręcz pracę, trenując cztery razy w tygodniu. Dzisiaj chłopcy po raz pierwszy mogli przekonać się o efektach tej pracy i z ich postawy jestem umiarkowanie zadowolony. Widać jednak, że z tej mąki będzie chleb. Zwycięzców komplementował także szkoleniowiec Chemika, Bronisław Michałek: - Mój zespół był bezradny, goście zaprezentowali się bardzo dobrze. Naprawdę rzadko spotyka się w tym okresie przygotowań tak wybiegany zespół. Do przerwy spotkanie było w miarę wyrównane, w drugiej połowie goście nas "rozjechali".
   Podczas najbliższego weekendu drużynę Sokoła czekają dwa mecze sparingowe. W sobotę zagra ona bowiem z Dunajcem Zakliczyn, w niedzielę zmierzy się natomiast z Orłem Lisia Góra. (STM)