Efektowne wygrane Szaflar i Czarnych

MZ
Przy piłce Piotr Polczak z Szarotki, za nim Maciej Prokop z Bystrego Fot. Maciej Zubek
Niedzielna kolejka obfitowała w bramki, bowiem na siedmiu stadionach widzowie obejrzeli ich łącznie aż 33. Wydarzeniem tej serii spotkań były rozmiary zwycięstw Szaflar i Czarnych Czarny Dunajec.

PIŁKA NOŻNA. Podsumowanie 20. kolejki podhalańskiej klasy A

Pierwsze przed własną publicznością rozbiły najsłabszą w lidze Przełęcz Łopuszna aż 10-0! Gospodarze byli niezwykle regularni, zdobywając w każdej odsłonie po pięć trafień. Hat tricka "ustrzelił" lider klasyfikacji strzelców Mirosław Sulka. - Nasza dominacja była druzgocąca. Z łatwością przedostawaliśmy się pod bramkę rywali i stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe - powiedział kierownik Szaflar Dariusz Budz.
O ile efektownej wygranej Szaflar można było się spodziewać, to zwycięstwo 7-0 Czarnych w Krościenku, nad solidnie prezentującą się na wiosnę Sokolicą, można uznać za sporą niespodziankę. - Szybko stracona już w 2 min bramka ustawiła mecz. Goście, mimo że w składzie mieli kilku starszych zawodników, dużo szybciej i składniej poruszali się na boisku, w przeci-wieństwie do naszych młodych graczy, którzy sprawiali wrażenie mocno zaspanych - ocenił Leszek Bobak, prezes Sokolicy,
Pięć bramek, w tym cztery bardzo efektowne, padło w Jordanowie, gdzie gospodarze pokonali 3-2 Huragan Waksmund i wciąż pozostają niepokonani w rozgrywkach. Mało jednak brakło, aby po kapitalnej, wygranej 3-0 pierwszej połowie, w drugiej podopieczni Jakuba Jeziorskiego roztrwonili przewagę. - Pierwsza połowa przebiegała zdecydowanie pod nasze dyktando. Zdobyliśmy trzy cudnej urody gole. Zwłaszcza trafienie Michała Kurdasa na 3-0 godne było filmowych kamer. "Kropnął" kapitalnie z 40 metrów! To wysokie prowadzenie nieco nas uśpiło, w drugiej połowie oddaliśmy gościom inicjatywę. Na szczęście mimo aż 7 doliczonych przez sędziego minut nie udało się im nas dogonić - mówi Piotr Grzybacz, kierownik Jordana.
Wyjazdową wygraną 3-1 nad Skawianinem Skawa odniósł wicelider tabeli Lubań Tylmanowa, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się bardzo skuteczny w ostatnich dniach Krzysztof Ciesielka. - Mam istny szpital w drużynie. Kontuzje wyeliminowały z gry Bogdała i Majchrowicza, a w trakcie spotkania kolejnych urazów nabawili się Skwarek i R. Skawski - tłumaczy trener Skawianina Jacek Ryś. - Mimo to gdybyśmy wykorzystali choć część ze stworzonych przez siebie okazji, to mogliśmy się pokusić o co najmniej remis.
W Kilkuszowej tamtejsza Lepietnica podzieliła się punktami z Jarmutą Szczawnica, remisując 1-1. W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni, mimo iż od 26 min po czerwonej kartce Szewczyka grali w dziesięciu. Pięć minut później prowadzenie z rzutu karnego dał im Kaliciecki. Po zmianie stron do roboty wzięli się gospodarze i dało to efekt w 63 min, kiedy wyrównał Wiesław Żółtek.
Rezultat 1-1 zanotowano także w Nowym Targu, gdzie Szarotka podejmowała Bystrego Nowe Bystre. Lepsze wrażenie w tym meczu zostawili po sobie goście, którzy stworzyli więcej dogodnych okazji, ale w decydujących momentach brakowało im zimnej krwi.
Na równi pochyłej wciąż znajduje się Dunajec Ostrowsko, który tym razem 1-2 uległ bezpośredniemu rywalowi w walce o utrzymanie drużynie ZOR Frydman. - Przez cały mecz posiadaliśmy optyczną przewagę. Zdecydowanie dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce. Długo jednak nie potrafiliśmy tego udokumentować golami. Wreszcie pomiędzy 75 a 77 min dwa razy udało się nam trafić do bramki rywali. Gospodarze odpowiedzieli golem z rzutu karnego, ale na wyrównanie czasu im już zabrakło - powiedział Andrzej Iglar, przedstawiciel klubu z Frydmana. (MZ)