Efektowny hit jesieni

PT
Marcin Manelski, grający trener Uszwi, zdobył gola już w 2 minucie FOT. HTTP://SOKOL48.FUTBOLOWO.PL
KLASA A TARNÓW, GRUPA II (BRZESKO). Iskra Łęki zwyciężyła i została liderem

LKS Uszew - Iskra Łęki 2:4 (1:2)

1:0 Manelski 2, 1:1 Curyło 30, 1:2 Wójcik 35, 1:3 Wójcik 62, 2:3 W. Kukla 70-karny, 2:4 Świątkowski 90.

Sędziował Maksymilian Wróblewski (Brzesko). Żółte kartki: Żak, Odroń - M. Urbaś, Wolsza. Widzów 200.

Uszew: Koźma - Jagielski, Odroń, P. Kukla (46 Franczyk) - Płachta, Mirski, Kostecki, Zydroń, Żak - W. Kukla, Manelski.

Iskra: Michalik - Kordek, Budzioch (87 Świątkowski), Mika, M. Urbaś (82 Flądro) - G. Urbaś (61 O. Machalski), M. Machalski, Hajnysz, Wójcik - Wolsza, Curyło.

Mecz okrzyknięty hitem jesieni dostarczył spodziewanych emocji. Z dwójki niepokonanych do tej pory zespołów, znakomitą passę podtrzymali piłkarze Iskry, którzy dzięki zwycięstwu nad bezpośrednim rywalem objęli fotel lidera.

Początek był wręcz wymarzony dla miejscowych. Już w 2 min gospodarze wykorzystali błąd defensorów rywali i po zagraniu Płachty, Manelski bez problemów umieścił piłkę w siatce.

Później trwała nieustępliwa walka na całym boisku. W 30 min do wyrównania doprowadził Curyło, który z 17 m z rzutu wolnego przymierzył w samo "okienko" bramki Koźmy. Goście poszli za ciosem i już w 35 min po centrze G. Urbasia i kiksie obrońcy, Wójcik wyprowadził Iskrę na prowadzenie.

Po przerwie gospodarze ruszyli do odważniejszych ataków. W 62 min kolejnego gola zdobyli jednak przyjezdni, kiedy to po wrzutce z głębi pola, piłki nie sięgnął Koźma i Wójcik tylko dopełnił formalności. W 70 min W. Kukla zdobył kontaktową bramkę z karnego.

Gospodarze mogli wyrównać, ale po strzale Kosteckiego rywali uratował słupek. W 90 min Świątkowski, po rajdzie niemal od połowy boiska dobił Uszew.

JAROSŁAW BODUCH

W innych meczach:**Start 77 Biadoliny Szlacheckie - Korona Niedzieliska 4:3 (1:1);** B. Kurek 25, 59, Wojtas 70, Ogar 76 - Rydzy 40, Świątek 65, A. Zachara 80;

Poręba Spytkowska - Kłos Łysa Góra 1:0 (1:0); Put 32; Piast Czchów - Sokół Maszkienice 3:1 (0:0); D. Janicki 60, 73, Nakielny 65 - Szabat 50;

Dunajec Mikołajowice - Spółdzielca Grabno 2:1 (1:0); R. Gózy 17, Brożek 89 - Kuboń 60;

Olimpia Bucze - Strażak Mokrzyska 0:0; Orzeł Stróże - Pogórze Gwoździec 3:2 (1:2); Jarosz 40, Kuna 62, M. Motak 80 - Tokarski 18, 35;

Iva Iwkowa - Victoria Bielcza 5:2 (2:0); Urbańczyk 25, 62, Repetowski 37, 75, Szot 85 - Rogusz 50, 80.

1   Iskra   12   32   45-12

2.   Uszew   12   31   57-16

3.   Olimpia   12   24   25-17

4.   Dunajec   12   23   29-17

5.   Orzeł   12   20   32-29

6.   Strażak   12   19   28-23

7.   Pogórze   12   16   29-32

8.   Start 77   12   16   26-33