Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015. Część przyrodnicza. Jak Wam poszło? [ARKUSZE, ZADANIA, ODPOWIEDZI]

red.
Egzamin gimnazjalny 2015 Z CKE. Gimnazjaliści o godz. 9.00 rozwiązywali zadania z zakresu wiedzy przyrodniczej. O godz. 11 będą rozwiązywać zadania z matematyki. Dajcie znać jak Wam poszło? Po teście gimnazjalnym na naszym portalu znajdziecie arkusze CKE oraz odpowiedzi. [ODPOWIEDZI, ARKUSZE, PYTANIA, ZADANIA].

Gimnazjaliści, którzy pisali egzamin gimnazjalny 2015 z CKE w części przyrodniczej przyznają, że był trudny. Dla wielu uczniów najłatwiejsze były zadania z geografii, a najtrudniejsze z chemii.

Autor: Paulina Piotrowska

Uczniowie musieli rozwiązać po sześć zadań na każdą dziedzinę. Na tegorocznym Egzaminie Gimnazjalnym uczniowie musieli m.in. odpowiedzieć na pytania dotyczące prądu, ciała człowieka i Alp a także odczytać średnie temperatury w Polsce. W części egzaminu z fizyki gimnazjaliści musieli obliczyć kąt padania światła a także było sporo pytań dotyczących prądu.

W części zadania o ciele człowieka pojawiły się pytania dotyczące krążenia i układu oddechowego m.in. czy w wymianie gazowej bierze udział przepona.

W zadaniach z geografii uczniowie musieli na mapie zaznaczyć Alpy. W części chemicznej pojawiły się pytania o zasady i kwasy.

Autor: Joanna Urbaniec

Egzamin z matematyki trwać będzie 90 minut. Na każdym egzaminie uczeń powinien mieć ze sobą pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem.

Na poziomie podstawowym egzaminu uczniowie będą odpowiadać na pytania zamknięte. Na poziomie rozszerzonym uczniowie zmierzą się z otwartą formą pytań.

Zadania na egzaminie z matematyki mają sprawdzić czy uczniowie potrafią m.in. rozwiązywać zadania z treścią, odczytywać dane z wykresów, interpretować dane liczbowe i graficzne.

W tym roku rozwiązania zadań otwartych z matematyki uczniów gimnazjów z terenu czterech okręgowych komisji egzaminacyjnych: w Jaworznie, w Krakowie, w Łodzi i we Wrocławiu zostaną ocenione z wykorzystaniem elektronicznego systemu oceniania (tzw. e-ocenianie).

Podczas egzaminu – podobnie jak to miało miejsce w latach poprzednich – uczniowie zapiszą rozwiązania zadań otwartych na wyznaczonych stronach w arkuszu egzaminacyjnym. Po egzaminie jednak – odmiennie od tego, jak egzaminatorzy pracowali wcześniej – w tym roku rozwiązania zadań nie trafią do nich w wersji papierowej. Rozwiązania zadań otwartych zostaną zeskanowane w komisji okręgowej, a egzaminatorzy będą oceniali poprawność rozwiązań, korzystając ze skanów i specjalnego oprogramowania (scoris® Assessor) na ekranie komputera. W związku z tym bardzo ważne jest, aby uczniowie zapisywali rozwiązania zadań wyraźnie czarnym tuszem lub atramentem.

Zobacz również:

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015. Testy gimnazjalne - 21-23 KWIETNIA [ODPOWIEDZI, ARKUSZE, PYTANIA, ZADANIA] >>

Egzamin gimnazjalny 2015 z CKE już dzisiaj [ARKUSZE, ODPOWIEDZI, ZADANIA] >>

Egzamin Gimnazjalny 2015 z CKE. Pytania na egzaminie gimnazjalnym. Co uczeń musi zabrać na egzamin? >>

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski