Egzamin gimnazjalny 2019. Historia, WOS - ODPOWIEDZI i ARKUSZE. Egzamin 10.04.19 r. Co było na egzaminie gimnazjalnym? KLUCZ odpowiedzi!

Marcin Banasik
Egzamin gimnazjalny 2019 - arkusz, odpowiedziNa zdjęciu uczniowie z Gimnazjum nr 15, Kraków, al. Kijowska 3
Egzamin gimnazjalny 2019 - arkusz, odpowiedziNa zdjęciu uczniowie z Gimnazjum nr 15, Kraków, al. Kijowska 3 Andrzej Banaś
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019. Historia i WOS - ODPOWIEDZI. Mamy rozwiązania arkuszy! Gimnazjaliści rozpoczęli pisać egzamin gimnazjalny w środę, 10 kwietnia o godzinie 9. Czy egzamin gimnazjalny z historii i wos-u był łatwy czy trudny? Sprawdź, czy dobrze napisałeś egzamin! Przedstawiamy ODPOWIEDZI I ARKUSZE CKE z egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej.

Egzamin gimnazjalny 2019 HISTORIA, WOS. Co było?

Część uczniów i nauczycieli przyznaje do wtorku wieczorem nie wiedziało czy egzaminy odbędą się. Mimo to dyrektorzy szkół które strajkują już wcześniej zaczęli przygotowywać się do kompletowana komisji egzaminacyjnych.

Egzamin gimnazjalny 2019: Historia i WOS ODPOWIEDZI, ARKUSZ CKE

Egzamin gimnazjalny 2019. Do końca nie było wiadomo, czy egzaminy się odbędą

W Gimnazjum nr 49 na os. Słonecznym w środę uczniowie pisali egzamin na korytarzu szkolnym. - Nie udało nam się skompletować tylko nauczycieli, abyśmy mogli podzielić 43 uczniów na grupy w klasach - Ewa Donhöffner, dyrektor Gimnazjum 49.

Podczas wtorkowego egzaminu komisja składała się z trzech nauczycieli gimnazjum i trójki delegowanej z innych szkół. Wśród nich był ksiądz i siostra zakonna ze szkoły nr 88 oraz psycholog ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata.

- Nie wiadomo co będzie w piątek, kiedy do egzaminów językowych potrzebnych będzie około 20 nauczycieli – mówi Ewa Donhöffner.

Egzamin gimnazjalny 2019 - arkusz, odpowiedziNa zdjęciu uczniowie z Gimnazjum nr 15, Kraków, al. Kijowska 3

Egzamin gimnazjalny 2019. Historia, WOS - ODPOWIEDZI i ARKUS...

Egzamin gimnazjalny 2019: łatwy czy trudny?

Według uczniów egzamin gimnazjalny z historii i wosu nie był trudny.

"Łatwy bardzo. Jestem świadoma ze mam kilka błędów ale jestem zadowolona"

Wos łatwy, ale historia ehh

Najłatwiej było na pytaniu o styl architektury

Dla mnie historia trudna przynajmniej w porównaniu do poprzedniego roku, a wos do zniesienia

Na początek uczniowie zmierzą się z częścią humanistyczną, czyli z historią, wos-em oraz j. polskim. Jakie będą pytania z historii i wos-u? W zeszłym roku pytania dotyczyły m.in. powstania styczniowego i listopadowego. Z wiedzy o społeczeństwie pytań było pięć. Jedno np. dotyczyło Europarlamentu. Inne zadanie opisywało wybory i trzeba było zdecydować, kogo się w nich wybiera.

Egzamin gimnazjalny 2019: ARKUSZ CKE, ODPOWIEDZI - KIEDY BĘDĄ WYNIKI?

U nas po godz. 14 znajdziecie arkusze CKE z historii i wos-u z egzaminu gimnazjalnego wraz z odpowiedziami!

Próbny Egzamin Gimnazjalny Operon 2018: historia, wos.

Próbny Egzamin Gimnazjalny Operon 2018: historia, wos. Mamy ...

Egzamin gimnazjalny 2019, część humanistyczna - j. polski, wos, historia. Harmonogram

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończeni gimnazjum. Nie określa się jednak minimalnego wyniku, jaki należy uzyskać, by zdać egzamin.

Egzamin gimnazjalny 2019 HISTORIA, WOS: HARMONOGRAM

W przypadku szkół, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym

 • część humanistyczna odbędzie się w środę, 10 kwietnia o godzinie 9. Wtedy to uczniowie napiszą egzamin z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, na który przeznaczyć będą mogli 60 minut.
 • Po przerwie, o godzinie 11 odbędzie się egzamin z zakresu języka polskiego, na rozwiązanie którego gimnazjaliści będą mieli 90 minut. Co ważne, na egzaminie wolno używać jedynie pióra lub długopisu z czarnym atramentem/tuszem, a korzystanie ze słowników jest zabronione.

Egzamin gimnazjalny 2019: Są przecieki? Arkusze CKE wyciekły?

Oprócz tradycyjnej giełdy tematów w internecie można znaleźć informacje o rzekomych przeciekach dotyczących egzaminu gimnazjalnego 2019. Podobne informacje o przeciekach pojawiały się także w poprzednich latach, ale później okazywało się, że nie mają nic wspólnego z prawdą. Czy warto kontaktować się z osobami, które twierdzą, że mają dostęp do przecieków z egzaminu gimnazjalnego i posiadają np. arkusze testów z CKE? Uwaga! Można się nabrać, korzystając ze specjalnych stron, które za opłatą oferują niby oryginalne arkusze CKE.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018: JĘZYK POLSKI [ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE]

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018: JĘZYK POLSKI [ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE]

Egzamin gimnazjalny 2019 - harmonogram

 1. 1.część humanistyczna 10.04.2019 (środa)
  z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9
  z zakresu języka polskiego – godz. 11
 2. część matematyczno - przyrodnicza 11.04.2019 (czwartek)
  z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9
  z zakresu matematyki – godz. 11
 3. język obcy nowożytny 12.04.2019 (piątek)
  na poziomie podstawowym – godz. 9
  na poziomie rozszerzonym - godz. 11

Autor: Joann Urbaniec

Wideo

Materiał oryginalny: Egzamin gimnazjalny 2019. Historia, WOS - ODPOWIEDZI i ARKUSZE. Egzamin 10.04.19 r. Co było na egzaminie gimnazjalnym? KLUCZ odpowiedzi! - Gazeta Krakowska

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

O
Ojciec 2 synów
Rodzice boj się mówić prawdy o nauczycielach i o poziomie ich nauczania, bo nauczyciele zemszczą się na dzieciach.
L
Logiczne myślenie
Czy wyobrażacie sobie, że przychodzi do dyrektora Waszej Firmy szef związku i mówi: " WSZYSCY (LENIE TEŻ) mają dostać w całym zakładzie po 1000zł"? A jak nie dostaną, to nie będą pracować.
Takie postępowanie prowadzi do upadłości Firmy, albo do zmniejszenia jej zysku (nie do odrobienia) co i tak odbije się na pracownikach.
Nauczyciele wyciągają rękę po to co my wypracowaliśmy, a ryzykują nie swoją pracą, tylko dziećmi ( nie swoimi), które będą miały braki w nauczaniu. Takie zachowanie uważam za szczyt bezczelności i chamstwa.
Należy przypomnieć że odpowiedzialność nauczyciela w nauczaniu jest praktycznie zerowa w porównaniu do wielu innych pracowników, np pielęgniarki, kierowcy autobusu, czy elektryka, inżyniera projektującego np most.
Rząd nie powinien ustępować chciwej grupie nauczycieli, i tak dał im za wiele (od września 5800 nauczyciel dyplomowany dodatki).
Dodaj ogłoszenie