MKTG SR - pasek na kartach artykułów

EkoHERO 2021. Nowy Targ: W trosce o nasze zdrowie

Agnieszka Aulich
Agnieszka Aulich
- Priorytetem dla nas jest walka ze smogiem i wymiana starych pieców węglowych - podkreślają samorządowcy z Nowego Targu. Gmina Miasto Nowy Targ została laureatem plebiscytu „EKO-HERO Małopolski 2021”.
Waldemar Wojtaszek, zastępca burmistrza Nowy Targ, miasta, które przeznacza co roku 1 mln zł na poprawę jakości powietrza, z nagrodą
Waldemar Wojtaszek, zastępca burmistrza Nowy Targ, miasta, które przeznacza co roku 1 mln zł na poprawę jakości powietrza, z nagrodą Anna Kaczmarz

Kolejny raz docenione zostały działania proekologiczne podejmowane przez Gminę Miasto Nowy Targ. Podjęcie lokalnej uchwały antysmogowej, programy dofinansowujące wymianę źródeł ciepła, inwestycje w OZE oraz inicjatywy edukacyjne - to tylko niektóre przedsięwzięcia, dzięki którym Gmina Miasto Nowy Targ zajęło tak wysokie miejsce wśród małopolskich miejscowości.

EkoHERO 2021. Nowy Targ:  W trosce o nasze zdrowie
UM Nowy Targ

Priorytetem wszelkich działań władz samorządu Gminy Miasto Nowy Targ jest troska o zdrowie mieszkańców, ale także turystów, którzy z roku na rok coraz chętniej odwiedzają stolicę Podhala. Ze względu na specyficzne położenie oraz warunki atmosferyczne, nadrzędnym problemem, któremu gmina skutecznie starała się w 2021 r. przeciwdziałać była walka ze smogiem.

Waldemar Wojtaszek, zastępca burmistrza miasta Nowy Targ, mówi, że co roku na poprawę powietrza przeznacza się 1 mln zł. Ostatnio przyjęto lokalną uchwałę antysmogową, która stanowi, że centrum miasta będzie strefą wolną od węgla. Całkowite odejście od węgla planuje się od 1 stycznia 2030 roku.

EkoHERO 2021. Nowy Targ:  W trosce o nasze zdrowie
UM Nowy Targ

Wybitnie zwiększa się udział odnawialnych źródeł energii w bilansie energetycznym gminy, poprzez montaż instalacji fotowoltaicznych. Trwa wymiana starych kotłów węglowych na nowe, niskoemisyjne piece zasilane gazem lub pelletem. Kontynuowana jest również rozbudowa miejskiej sieci ciepłowniczej.

EkoHERO 2021. Nowy Targ:  W trosce o nasze zdrowie
UM Nowy Targ

Gmina Miasto Nowy Targ szczególną uwagę poświęca edukacji ekologicznej. Działania podnoszące świadomość ekologiczną mieszkańców prowadzone były przez Ekodoradcę we współpracy z Nowotarskim Alarmem Smogowym.

EkoHERO 2021. Oni mają inicjatywę, pomysły i wyniki! Poznaj ...

ORGANIZATOR PLEBISCYTU

__________

PARTNER GŁÓWNY PLEBISCYTU

__________

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski